Новини Всеукраїнської Ініціативи “Активна Громада” в період  28.03 – 05.04.

м.Зіньків (Полтавська обл.)

5 квітня “Активна Громада” Зінькова спільно з ГО “Комітет народного контролю” провели круглий стіл “Проблеми Зіньківщини і шляхи їх вирішення” із головою Зіньківської районної державної адміністрації Панченком В.Г. Захід завершив цикл знайомства активістів з владою.

Питання озвучені: Які, на Вашу думку, найбільші проблеми нашого району? Які шляхи їх вирішення? Якою Ви бачите співпрацю влади і громади у вирішенні цих питань?

Координатор Активної Громади Зінькова Лариса Мельник не оминула увагою реформу децентралізації та задавала питання щодо впровадження реформи у районі:  Як голова райдержадміністрації ставиться до реформи? Чи бачить переваги у об’єднанні громад? Як просувається реформа в районі? Що відомо про об’єднані громади у Полтавській області?

У підсумку було прийнято рішення, що наступне зібрання буде присвячено конкретній проблемі – занепаду закладів охорони здоров’я в районі.

м.Ужгород

“Активна Громада” Ужгорода занепокоїлися регламентом міської ради, адже новий регламент порушує право участі в місцевому самоврядуванні, доступі до публічної інформації та створює передумови для обмеження права на мирний протест. Активісти проаналізували документ, висловили своє критичне ставлення та написали звернення із поданням власних заперечень та пропозицій до регламенту. 

Тож, 11 квітня “Активна Громада” візьме участь у засіданні постійної депутатської комісії з питань законності, регламенту та депутатської етики комісії у широкому колі. Основне питання порядку денного – це розгляд проекту регламенту. 

м.Черкаси

Активні громадяни Черкас працюють над виконанням першого пункту мемоарндуму “Задай курс владі”: ‒ розробкою стратегічного плану розвитку міста. Після двомісячної роботи представників неурядових організацій, нарешті з’явилася інформація про першу офіційну робочу групу на сайті міста.

“Активна Громада” Черкас має намір увійти у робочу групу.  Переш засідання відбудеться 13 квітня.

м.Луцьк

1 квітня  “Активна Громада” Луцька провела лекцію у форматі діалогу зі студентами 3-го курсу кафедри політології, де говорили про важливість громадської діяльності та можливість самореалізації та самоосвіти в цій сфері. Окрім цього, обговорювали важливі реформи міста – нову поліцію та децентралізацію.

м. Южне (Одеська обл.)

1 квітня координатор “Активної Громади” Южного провів зустріч з мешканцями багатоповерхівки. Після домовленості із представниками УЖКГ щодо співпраці у сфері створення ОСББ.

12472590_235156436836532_9035160745838262150_n

Координатор знайшов ініціативну групу (мешканців даного будинку), котрі висловили бажання активно діяти та реалізовувати даний перехід. До того ж ініціативна група та значна кількість мешканців цього будинку, які були присутні на заході, були ознайомлені з особливостями реформи з децентралізації, правами та можливостями, котрі стосуються прямої демократії та необхідністю взаємодії влади та громади (обмінялися контактами, домовились допомагати одне одному у всіх подальших діях).

с.Тарасівка (Київська обл.)

12376634_692157027554317_5887546760109932033_n

1 квітня 2016 року, на запрошення координатор “Активної Громади” Тарасівки Іванічева Олександра Васильовича, депутатів Тарасівської сільської ради: Середи Юрія Васильовича та Юрченка Леоніда Івановича відгукнулися депутати Верховної Ради України Ганна Гопко та Остап Єднак. 

Тож, депутати прибули до Тарасівської сільської ради, Києво-Святошинського району на прохання допомогти у відстоюванні Конституційних прав на інформацію, стосовно ознайомлення з Генеральним планом села.

Сільський голова Сизон Володимир Григорович, який перебуває на посту сільського голови з 1994 року, весь час ухилявся від надання доступу до Генерального плану села, вишукуючи найрізноманітніші причини взаємно виключаючи одна одну.

Після спілкування із сільським головою Сизоном В.Г. було погоджено, що ним будуть оприлюднені всі матеріали, що стосуються Генерального плану села Тарасівка, Києво-Святошинського району до 7 квітня 2016 року.  У протилежному  випадку, депутати звернуться до Генеральної прокуратури України.

м.Скадовськ

«Активна Громада» Скадовська домовилася з районною телерадіомовною компанією «Обрій» про створення телепередачі «Час реформ», де активісти та чиновники розповідають про реформотворчі процеси в Україні.

Ініціативу “Активної громади” Скадовська “Інформування громади Скадовщини про Реформи в Україні та хід їх впровадження через ЗМІ” підтримала громадська рада при Скадовській РДА.

Активісти вже обговорили теми, склали робочі графіки зустрічей з громадою та визначають відповідальних за наступний матеріал висвітлення на телестудії районного телебачення “Обрій” в започаткованій Програмі “Час реформ”.

м.Богуслав (Київська обл.)

1 квітня відбулись прибудинкові збори. Жителі будинку обговорювали перспективу створення ОСББ. 

Координатор “Активної Громади” Богуслава розповідав жителям про переваги створення ОСББ, державні програми з енергозбереження, про процедуру створення ОСББ та керівні органи.

м.Комсомольськ (Полтавська обл.)

Координатор “Активної Громади”  провів зустріч із громадянами у дворі житлового будинку, де обговорювали створення ОСББ та реформу децентралізації. У підсумку, була  створена ініціативна група для аналізу необхідності створення ОСББ.