Розповідаємо про публічні консультації та налагодення співпраці у Запорізькій області. 

6 вересня в м. Оріхів відбувся тренінг з публічних консультацій, організований в межах проектів «Зміцнення демократичного врядування» (ГО «СТЕП») і «Задай курс владі» (Інститут «Республіка»).

Тренінг користується великим попитом серед представників місцевої влади. Саме від них надійшов запит на оволодіння простим і доступним методом побудови діалогу з громадськістю. Учасники тренінгу мають намір використовувати думку мешканців міста під час прийняття важливих рішень.

Тренінг Оріхів, АГ

Саме за допомогою публічних консультацій представники влади планують залучати містян до розробки проекту реконструкції площі Соборної. Вона знаходиться в самому серці Оріхова та має стати відкритим, сучасним і зручним громадським простором.

Під час тренінгу учасники розглянули можливі форми консультацій з громадськістю. Тренерка й координаторка ВІ “Активна Громада” Олеся Лапікова розповіла про онлайн та офлайн формати, їх риси та доцільність проведення відповідно до тем. Не оминули досвід запровадження такого інструменту участі в Запоріжжі та інших містах України. Присутнім також презентували ресурс «Ваша Думка», за допомогою якого вже відбулося 50 електронних публічних консультацій у понад 20 містах.

оріхів4

– Було приємно працювати з учасниками та бачити їх зацікавленість у цій тематиці. Думаю, що даний тренінг стане першим кроком до використання публічних консультацій в Оріхові. Стимулом до запуску цього процесу стане позитивний досвід проведення консультацій у інших містах України. Адже, учасники часто зазначали, що мешканці не підтримують ініціативи місцевої влади. А публічні консультації не лише допомагають почути думку громади, але й прийняти таке рішення, яке підтримує більшість. Діалог між владою та людьми дуже важливий і публічні консультації чудовий інструмент для налагодження такого діалогу, – розповідає Олеся Лапікова.

Тренінг Оріхів, Олеся Лапікова

За словами Олесі Лапікової, учасники тренінгу відзначили високу готовність керівництва Оріхівської громади шукати нові форми роботи з широким загалом. Серед актуальних проблем і викликів назвали інертність населення, його скептицизм та небажання долучатися до будь-яких запропонованих владою активностей. Тому, окремою частиною заходу став брейншторм стосовно креативних засобів залучення громадян та використання нестандартних форм збору й поширення інформації.

Тренінг в м.Оріхів, АГ

Запорізька команда ВІ “Активна Громада” сподівається на подальшу співпрацю з місцевою владою та громадою м. Оріхів.

– Ми бажаємо місту Оріхову значних успіхів в сфері розбудови громадського суспільства та об’єднання людей заради розвитку міста. Впевнені, що знання отриманні під час тренінгу допоможуть вести відкритий діалог між владою та мешканцями міста, –  підсумувала Олеся.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – це об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка» та діє у 36 містах України.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ).