6 вересня, у місті Сторожинець, відбувся тренінг «Публічні консультації – інструмент налагодження діалогу влади та громади»

Чернівецька команда ВІ «Активна Громада» відвідала з навчальним візитом Сторожинець, провівши тренінг для представників органів місцевого самоврядування. Тренінг «Публічні консультації – інструмент налагодження діалогу влади та громади» пройшов активно та насичено. Учасники дізналися про такі інструменти участі:

  • громадські слухання;
  • електронні петиції;
  • бюджет ініціатив;
  • публічні консультації.

Також, детально обговорили переваги, які отримують громадяни та органи влади від використання цих інструментів. А саме, мешканці громади можуть легко та швидко висловлювати свою думку стосовно важливих питань та подавати пропозиції їх вирішення. Влада, в свою чергу, використовуючи результати публічних консультацій може приймати найкращі рішення грунтуючись на думці громади. Це посилює діалог та довіру між представниками влади та громадою.

тренінг чернівці– Проводячи тренінги на тему публічних консультацій ми намагаємося в першу чергу показати їх користь для всіх. Поки що, на державному рівні, публічні консультації залишаються не  популярними. Закон “Про публічні консультації” так і не був прийнятий Верховною Радою. Однак, це не заважає місцевій владі їх використовувати та радитися з мешканцями міст та ОТГ. Гарною мотивацією для консультування з громадянами є успішні приклади консультацій, що відбулися в інших містах. Тому, ми не лише розповідаємо про механізм реалізації публічних консультацій, а й ділимося власним досвідом їх проведення, – розповідає тренерка заходу Інна Пашанюк.

Тренерка розповіла учасникам про цифрову платформу «Ваша Думка» та принципи її роботи: ефективність за рахунок спрощення алгоритму взаємодії, легкість у використанні, розповсюдженість на широку аудиторію. Крім цього, були представлені найкращі приклади з інших міст та ОТГ, які вже використовували цей інструмент для консультацій із громадськістю.

чернівці тренінг3

– Цікавий формат, впевнена, що ми не втратимо можливість та скористаємося цим інструментом, адже цей проект повністю готовий до імплементації. Добре, що є приклади використання публічних консультацій в інших містах. Це одразу показує можливий результат та надає алгоритм застосування їх для інших, – розповідає Ірина Павлюк, провідна спеціалістка відділу економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та державних закупівель Сторожинецької ОТГ.

Учасники тренінгу одразу застосували отримані знання на практиці. Вони спробували створити власні запитання та інформаційні кампанії для проведення публічних консультацій. Зокрема, під час вирішення завдань піднімалися такі теми: облаштування пляжних зон вздовж річки Серет, питання розвитку спортивної інфраструктури, туристичної привабливості та ідентифікації регіону.

чернівці тренінг

Ми сподіваємося, що ця зустріч не остання. Адже, саме такі тренінги стають першим кроком на шляху до плідного співробітництва та реалізації спільних проектів у майбутньому. Ми завжди відкриті до співпраці та спілкування.

Долучайтеся! Давайте будувати активну громаду разом!

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – це об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка» та діє у 36 містах України.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ).