Результати ще однієї публічної консультації втілилися в життя!

Цьогорічна осінь в Кам’янці-Подільському запам’ятається особливою подією. Одна із вулиць міста, після кропітких публічних консультацій від Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада” у співпраці з міською радою та топонімічною комісією отримала нову назву.

5 листопада 2019 року депутати Кам’янець-Подільської міської ради прийняли рішення №10/79. про перейменування вулиці Ватутіна на вулицю Василя Сліпака в м. Кам’янці-Подільському. За це рішення проголосувало 29 із 29-и присутніх депутатів.

А все починалося ще з листопада 2018 року. Саме тоді ВІ “Активна Громада” Кам’янця-Подільського організувала публічні консультації, в яких взяли участь майже 400 кам’янчан. Консультування влади з громадянами стосувалося перейменування вулиці Ватутіна. Вона, на той час, підлягала під Закон “Про декомунікацію”.

51330659_390937304811418_159088122674544640_o

Активісти ВІ “Активна Громада” під час публічної консультації.

Мешканці Кам’янця-Подільського обирали – “На честь кого має бути перейменована вулиця Ватутіна у Кам’янці-Подільському?”

Серед запропонованих варіантів були:

  • Петра Болбочана,
  • Василя Сліпака,
  • Леоніда Каденюка,
  • Івана Парика.

Консультація тривала рівно місяць. Кам’янчани свій вибір зробили: вулиця Ватутіна мала бути перейменована на вулицю Василя Сліпака! Саме цей варіант набрав найбільшу кількість голосів – 281. (Відповідно за Петра Болбочана віддали 39 голосів, Леоніда Каденюка – 56, а за Івана Парика – 19).

Герой російсько-української війни, отримавши в такий спосіб, посмертно, кам’янецьку “прописку”, став рідним до мешканців Кам’янець-Подільського.

97834

Василь Сліпак

Дякуючи небайдужим кам’янчанам і якісно організованій співпраці ВІ “Активна Громада” з міською радою ми провели публічну консультацію, щоб обрати нову назву вулиці. Тепер вулиця носитиме назву на честь всесвітньо відомого оперного співака, соліста Паризької національної опери Василя Сліпака. Однак, думаю, що мешканці міста таким чином подякували йому за те, що він був волонтером, учасником Революції Гідності та захищав Україну у зоні АТО під позивним “Міф”. Кавалер орденів “За мужність” І ступеня та “Золота зірка”, герой України, – Василь Сліпак, увійшов в пантеон героїв України та продовжив своє життя в назві вулиці нашого рідного міста, – розповідає регіональний координатор ВІ “Активна Громада” В’ячеслав Полятинчук.

Коротка інформація про Василя Сліпака.

З перших днів Революції Гідності Василь Сліпак брав участь у протестах проти режиму Януковича. З травня 2014 року став активним учасником бойових дій на Сході України. Воював у складі 1-ї окремої штурмової роти 7-го окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу Правого сектору (ДУК ПС). Батальйон дислокувався в районі Донецького аеропорту, с. Піски та м. Авдіївка та, пізніше, м. Дебальцево. Василь мав військовий позивний “Міф”. У червні 2016 року В. Сліпак брав участь у обороні позицій 7-го окремого батальйону ДУК ПС в районі смт. Луганське (Бахмутського р-ну Донецької обл.). Серце Василя Сліпака спинилося 26 червня 2016 року (убитий кулею снайпера ДНР). Посмертно нагороджений Золотою зіркою Героя України. Похований у  рідному Львові.

Нагадуємо, що публічні консультації – це простий та доступний для всіх інструмент, за допомогою якого влада може отримати від громадян інформацію стосовно варіанту вирішення конкретного питання. Воно виноситься на загальне обговорення, де кожен громадянин може висловити свою думку та вплинути на прийняття остаточного рішення. Публічні консультації корисні не лише для влади, але й для громадян.

Переваги для представників влади:

  • Простий та доступний метод дізнатися думку громадян,
  • Прийняття рішень, які підтримує громада,
  • Показник відкритості та готовності враховувати інтереси громадян,
  • Можливість підвищити рівень довіри до влади.

Переваги для громадськості:

  • Участь у прийнятті рішень на місцевому рівні,
  • Можливість висловити власну думку та отримати результат,
  • Ефективний метод впливу на рішення влади щодо розвитку міста,
  • Побудова конструктивного діалогу з владою.

Довідка. Публічні консультації впроваджуються в межах проекту “Задай курс владі” за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).