Ще одна навчальна поїздка цього разу по лінії Ужгород-Скадовськ!
Місто Скадовськ не залишилося осторонь проведення зустрічей з організаціями грантерами Інституту “Республіка” та долучилося до обміну знаннями і досвідом з колегами по громадському сектору. До Скадовська завітали гості з Закарпаття, з самого міста Ужгород. Катерина Станкевич-Коваль та Оксана Буртин – представниці ГО “Екосфера”, які у своєму рідному місті займаються питаннями екології та вирішенням проблем забруднення навколишнього середовища.
До Скадовська дівчата завітали, щоб поділитися досвідом співпраці з владою та ефективністю впровадження екологічних проектів. У свою чергу вони мали можливість не просто дізнатися більше про діяльність ВІ “Активна Громада” у Скадовську, але й безпосередньо долучитися до проведення заходів. Першим таким заходом стало проведення Клубу “Активної Громади”.
Одним з найважливіших напрямків роботи нашої організації є проведення публічних консультацій. Тому, під час засідання “Клубу” багато уваги приділили важливості публічних консультацій. Однак, розповіли й про інші активності: інформаційні години, які проводяться щотижня у кожному місті де функціонує ВІ “Активна Громада”; про тренінги з медіаграмотності; про всеукраїнські акції, які ми проводимо до свят та важливих подій. І хоч часу було не багато, але Скадовська команда намагалася максимально коротко, але й інформативно ознайомити гостей зі своєю діяльністю.
Команда ВІ “Активна Громада” у Скадовську та представниці організації грантерів ГО “Екосфера”.
Координаторка ВІ “Активна Громада” у Скадовську Валентина Пономаренко на засіданні Клубу “Активної Громади” розповіла гостям та учасникам про особливості діяльності команди. А я, як комунікаційний координатор розповів про публічні консультації. Зокрема пояснив, як вони покращують діалог між владою та громадою, як надають владі можливість почути думки громадян. Також, щоб не бути голослівним я наводив реальні приклади успішно проведених публічних консультацій в інших міста по всій Україні. До прикладу, розповідав про Ужгород та Дрогобич, де вже успішно пройшла не одна публічна консультація. Ми обговорили з учасниками переваги цього інструменту громадської участі, як для представників влади, так і для громадськості, – розповідає комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада” у Скадовську Андрій Павлюк.
Окрім, “Клубу” гості Скадовська змогли долучитися до зустрічі з представниками місцевої влади. У день їх приїзду була запланована зустріч з секретарем Скадовської міської ради Сокольчуком Олегом Миколайовичем та депутатами міської ради Сергієм Івановичем Кулідою, Володимиром Константиновичем Ємельяновим та Олександром Ляшенко. Варто зазначити, що ці депутати представляють різні політичні сили, однак для вирішення питань міста конструктивно працюють пліч-о-пліч. Під час розмови учасники зустрічі обговорили питання сортування сміття, як окремими ОСББ, так і містом в цілому, та користь від цього процесу.
Ми теж поділилися своїми знаннями, особливо у сфері збереження навколишнього середовища. Екологія – це зараз дуже важливе питання про яке говорять у всьому світі, Україна не є виключенням. Ми країна, яка багато природою, однак ми дуже нераціонально використовуємо наші природні ресурси, забруднюємо середовище, не цінуємо те, що маємо. Хоч, ВІ “Активна Громада” не займається питаннями екології, але правду кажуть, що активні люди – активні у всьому. Ми впевнені, що після нашої зустрічі у Скадовську екотематика стане популярною, – розповідає учасниця обміну Оксана Буртин.
Щоб у гостей залишилося враження не лише про діяльність ВІ “Активна Громада”, але й про місто, команда Скадовська провела їм екскурсію визначними місцями. За словами гостей найцікавішим для них стало відвідання краєзнавчого музею Скадовська. Саме тут дівчата познайомилися з історією Скадовського краю.
Гості ВІ “Активна Громада” у краєзнавчому музеї міста Скадовськ.
Загалом зустріч була досить насиченою та цікавою. Досвід, який учасники отримали під час обміну дозволить розвивати пріоритетні питання з екології Скадовщини. Сподіваємося продовжувати нашу співпрацю та чекаємо наступних зустрічей для підвищення обізнаності в захисті довкілля.
Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).