У Житомирі стартувала друга публічна консультація щодо перейменування стадіону СДЮСШОР з футболу «Полісся»

17 травня в Житомирі стартувало публічне обговорення щодо назви оновленого стадіону. Рішення прийматимуть представники влади з урахуванням думки громади.

Отже, беруть участь у публічній консультації й обирайте!

На розгляд житомирян виноситься чотири варіанта назви:

 1. «Житомир Арена» (реконструйований стадіон стане не лише спортивною візитівкою міста, а й важливою частиною бренду Житомирської міської об’єднаної територіальної громади);

2. «Юніор Арена» (назва «Юніор» підкреслює дитячий, юнацький профіль стадіону. Також це символізує молодість та амбіційність юних спортсменів, які роблять свої перші кроки у світ спорту та футболу);

3. «Спартак Арена» (фракієць Спартак прославився як гладіатор та лідер повстання проти Римської республіки. Після поразки повстання Спартак став символом незламності духу, боротьби та волі до перемоги. На його честь називалися спортивні товариства, команди і стадіони з давніх часів);

4. «Центр Арена» (назва одночасно підкреслює географічне розташування стадіону в центрі Житомира та його мультифункціональність. Стадіон є важливим центром не лише футбольного, а й спортивного життя та активного відпочинку  житомирян та гостей міста).

Висловити думку можна трьома методами, кожен з яких займає не більше хвилини:

  • За посиланням: vdmk.org/8004
  • Відсканувавши QR-код зі свого смартфону (на афіші, що вище).
  • Надіслати СМС на номер телефону: 0931770035 з текстом: «8004 (пробіл) та № варіанту відповіді», що вам більше до вподоби.

Zhytomyr pk-2

«Згідно з розпорядженням міського голови була створена робоча група, метою якої було обговорення назв реконструйованого стадіону. Враховуючи листи й звернення громадськості щодо різних бачень цієї назви потрібно було це питання опрацювати. Провівши низку зустрічей було опрацьовано чотири варіанти назв стадіону, які могли б задовольнити усіх. Назву буде обрано беручи до уваги думку більшості, яка висловиться в нашому і вашому дослідженні. Саме для цього ми його і проводимо. Саме житомиряни мають вирішувати як назвати стадіон, адже він для них і робиться. Дякуємо за Вашу участь та допомогу у досліджененні», – говорить Начальниця управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, Ірина Ковальчук.

Про початок другої публічної консультацій розповів, Проноза Олексій, регіональний координатор проектів ВІ «Активна Громада» у місті Житомирі:

«У цьому році ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» нарешті розпочала другу публічну консультацію в Житомирі. Нагадаю, що в червні 2018 року був підписаний меморандум про співпрацю між очільником міста – Сергієм Сухомлином та мною, як координатором ініціативи, щодо впровадження публічних консультацій в Житомирі на постійно діючій основі. Радію, що міська влада розпочала і власне дослідження. Воно проводиться за допомогою Google-форми. А наша консультація продовжує співпрацю з владою через ресурс «Ваша Думка». Так, можна швидко і легко почути побажання мешканців міста щодо перейменування стадіону.

Опісля завершення даної консультації ми публічно оприлюднимо результати у вигляді інфографіки, підсиливши дослідження міської ради. Я твердо переконаний, що влада, надаючи нову назву стадіону, спиратиметься саме на думку житомирян, які взяли в ній участь. Важливо, щоб містяни знали, що їх чують та вони справді впливають на прийняття рішень! Бо це і є фундаментом демократії!».

Примітка:

  • Публічна консультація – це інструмент прямої демократії за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання.
  • Результати публічної консультації будуть винесені на обговорення під час прийняття рішень місцевою владою.

Проект «Задай курс владі», в рамках якого впроваджуються публічна консультація, втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).