Контроль, оцінка підрядника, карта доріг – усе це можливості додатка
За допомогою програми жителі Черкас зможуть самостійно оцінити сумлінність роботи підрядників та скласти рейтинг дорожніх служб.
– У зв’язку з децентралізацією бюджет розвитку Черкас за останні три роки зріс до суми понад 400 млн грн, тобто з’явилася фінансова можливість капітально відремонтувати дороги. Однак, наявність ресурсу на ремонт не вирішує проблеми неякісної роботи підрядників. А завдяки нашому додатку стане можливим моніторинг їхньої діяльності. Кожен небайдужий містянин зможе переглянути фото доріг одразу після ремонту та завантажити фото шляхів на сьогодні. І порівняти. Одразу стане зрозуміло, як покриття «пережило» зиму та чи відповідає гарантії, яку давав підрядник. Відтак, кожен черкащанин зможе поставити власну оцінку роботі підрядної організації, – пояснює головний редактор Zmi.ck.ua Сергій Стасько.
За словами Сергія, учасники проекту збиратимуть та аналізуватимуть дані та на їх основі виведуть рейтинг підрядників, які працюють над ремонтом доріг у Черкасах. Також громадські активісти підписали з міським головою Черкас меморандум про те, що результати дослідження враховуватимуться при визначенні переможців тендерів. А підрядники, що порушили зобов’язання, не допускатимуться до торгів.
– Сьогодні на ранковій нараді вкотре підкреслив для керівників департаментів ЖКГ й архітектури та містобудування, що від підрядників необхідно вимагати дотримання графіків виконання робіт та контролювати якість ремонту доріг. Тим актуальнішим для міста стала розробка мобільного додатку “Чиї ями”, на презентації якого я сьогодні побував та від імені Черкаської міської ради підписав меморандум про співпрацю. Я лише вітаю, щоб громада була активною та ціную будь-яку допомогу з її боку, – написав на своїй сторінці у Фейсбук мер міста Анатолій Бондаренко.
Нині додаток, що розроблений на платформі Android, містить інформацію про 12 капітальних ремонтів і реконструкцій черкаських вулиць за 2017-тий рік. Кожен користувач може переглянути інформацію про кілометраж відремонтованих доріг, підрядника, витрачені кошти. Також можна переглянути фото до і одразу після ремонту. І, відповідно, завантажити власне фото дороги на сьогодні, лишити коментар і поставити власну оцінку роботи підрядника.
Проект «Чиї Ями?» дозволяє широко залучити черкасців, оскільки розрахований не лише на автомобілістів, а й на інших учасників руху.
– Додаток є унікальним, адже ми плануємо не лише оцінювати якість доріг, а й впливати на відбір підрядників, – коментує керівниця PR-агенції Semenova-Media Ірина Семенова. – Ще одна додаткова функція – ми нарешті отримаємо карту ремонтів доріг у Черкасах. І, в майбутньому, сподіваємося, матимемо карту запланованих ремонтів з детальним обґрунтуванням: чому саме така черговість. Ми маємо надію, що це дасть можливість містянам скеровувати роботи, щоб вони проводились перш за все там, де у цьому є найбільша потреба.
Проект «Чиї Ями?» реалізовується ГО «Платформа Громадських Діалогів» у партнерстві з сайтом zmi.ck.ua та PR-агенцією Semenova-Media. Проект впроваджується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).
За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами (093) 96 83 784, (097) 388 72 13 – Ірина Семенова.