Кампанія націлена  підвищити рівень участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні

Кампанія «Задай курс владі» стартувала у січні 2018. За майже півтора роки команда «Активної Громади» Інституту «Республіка» працювала в кількох напрямах: сприяння публічного звітування міських голів, впровадження публічних консультацій з громадянами та підтримка проектів інноваційного фонду «Активної Громади».

Так, станом на травень – 44 публічні консультації стартували в 21 місті по Україні: Полтава – 1, Дрогобич – 5, Добропілля – 3, Южне – 1, Зіньків – 1, Ужгород – 8, Суми – 1, Львів – 2, Скадовськ – 1, Кам’янець-Подільський – 2, Житомир – 1, Кропивницький – 4, Хмельницький – 1, Одеса – 1, Бар – 2, Черкаси – 1, Чернівці – 2, Жмеринка – 2, Запоріжжя – 2, Рубіжне – 2, Перечинська ОТГ – 1.

May ZKV
Участь у консультаціях взяло близько 24 420 осіб. Також за час тривалості усього проекту було охоплено:

  • 80 484 особи (лише громадяни)
  • 85 823 (разом з владою, обранцями і партійцями)
Координатори Інституту «Республіка» також проводили навчальні тренінги щодо публічних консультацій. З початку 2019 року таких відбулося – 127.

Також зазначимо, що з 44 публічних консультацій 14 вже реалізовано, втілено в життя в: Ужгороді, Сумах, Кропивницкому, Рубіжному,, Добропіллі, Дрогобичі, Житомирі. (Про успішні історії читайте в рубриці “Життя після публічних консультацій”).

Про успішне впровадження інструменту публічних консультацій також відгукуються мери міст –  Ужгород Богдан Андріїв та Дрогобич Тарас Кучма. Під час інтерв’ю вони розповіли, чому варто слухати і долучати про процесу прийняття рішень громадян і чим корисні такі консультації.

Публічні консультації з громадянами – це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Метою такого інструменту є не лише вислуховування пропозицій громадян, але процес, який  наприкінці має результат – прийняття рішення.

З початку 2019 року також громадські організації розпочали впровадження своїх інноваційних проектів в різних куточках України. Наразі вже 16 проектів успішно реалізовуються. Усі вони націлені на активізацію та залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні у різних сферах: – благоустрій, – екологія, – транспорт, – інфраструктура, – освіта, -культура.

Нагадаємо, що подовжений проект «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.

Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).