У Запоріжжі 7 лютого стартує Дебатний клуб. Зустрічі відбуватимуться кожну другу середу в коворкінгу “Спільно-HUB” з 19:00 до 21:00. На охочих чекають заняття з ораторської майстерності та публічного виступу, тренінгові вправи, інтерактиви, досвідчені гості та обговорення у формі дебатів.
За словами комунікаційного координатора Запоріжжя Олесі Лапікової, ідея такого проекту зародилася в живій дискусії.
«У нашому місті вже давно існував дебатний клуб при одному з університетів. Він входив до системи Федерації дебатів України. Але студенти, які цим займалися, згодом стали випускниками, тому його діяльність поступово згасала. Зараз є діючий дебатний клуб при осередку “Солідарності” (БПП) та у деяких школах. Тому говорити, що ми перші – не можемо. Проте ми наголошуємо на незаангажованості та відкритості нашого дебатного клубу, адже запрошуємо не тільки досвідчених дебатерів, громадських діячів та спікерів, а й людей без подібного досвіду, яким просто цікаво спробувати свої сили та отримати базові навички публічного виступу», – зазначає Олеся.
Перші ідеї з’явилися ще навесні 2017 року. Тоді координаторки Запоріжжя мали зустрічі з підготовки до Всеукраїнського дебатного турніру від Інституту “Республіка”, і згодом вирішили запустити такі заняття на постійній основі. Ініціативу створено за співпраці ВІ “Активна Громада” та ГО “Спільно HUB”.
У проекті беруть участь переважно студенти, працююча молодь та учні старших класів. Особливість такого формату в тому, що учасники будуть займатися не тільки дебатними іграми. Великий блок буде присвячено лекційно-практичній частину заняття, де вивчатимуть ази ораторської майстерності, театрального мистецтва, риторики та дикції. Окрім того, вони матимуть чимало інтерактивів та вправ, та будуть обговорювати відео успішних виступів. Для реалізації такого дійства координатори будуть запрошувати гостей-спеціалістів, зокрема телеведучих, акторів, досвідчених спікерів тощо.
«Особисто для мене формат дебатів цікавий тим, що тренує навичку розглядати будь-яку проблему з різних сторін, розвиває критичне мислення та впевненість у собі. Окрім того, він дозволяє зрозуміти не тільки супротивника, а й партнера по команді; навчитися працювати злагоджено та ефективно», – зауважує Олеся.
Проект реалізується в співпраці з ГО “Спільно-HUB”.