Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 25.01 – 01.02.18

м. Тернопіль

25 січня у Тернополі активісти ВІ «Активна Громада» провели в обласній дитячій бібліотеці презентацію Всеукраїнської кампанії «Задай курс владі» та важливих інструментів роботи з громадськістю. Захід відбувався за участі місцевих ЗМІ.

Метою зустрічі було інформувати місцеву спільноту про кращі практики та успішні історії Інституту «Республіка».

1 (1)

Під час заходу учасники ознайомилися зі шляхами та засобами, які допомагають підвищити рівень обізнаності громадян та згуртувати громаду навколо проблем, що мають для неї значення. Увага акцентувалася на таких трьох основних інструментах:

  • Всеукраїнська кампанія «Задай курс владі», метою якої є об’єднання жителів населеного пункту довкола формування програми від громади для місцевої влади.
  • Консультації з громадськістю – інструмент, завдяки якому уряд звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на суспільне життя.
  • Ресурс «Ваша думка» (vdmk.org) – ресурс, розроблений з метою створення комфортних і простих умов для діалогу між громадянами й тими, хто приймає рішення.

***

м. Хмельницький

Надзвичайно важливо, аби молоде покоління виховувалося в дусі громадянського активізму. Тому представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Хмельницькому залучають до активної діяльності місцеву молодь. 25 січня пройшла зустріч зі шкільним парламентом Ліцею № 17.

2

Учні дізналися про діяльність Інституту «Республіка» та ВІ «Активна Громада». Регіональний координатор Артур Кокаревич поспілкувався з молоддю про важливість активного та конструктивного проведення часу, долучення до громадських ініціатив та про можливість волонтерської діяльності в рамках ініціативи «Активна Громада».

«Від таких заходів тільки суцільний позитив та тепло на душі! Такі діти – це наше майбутнє!» – зазначив Артур Кокаревич.

***

м. Київ

27-28 січня в м. Ірпінь Київської області проходив дводенний тренінг «Залучення громадян до участі у політичних реформах». Під час тренінгу команда координаторів Інституту «Республіка» з різних регіонів України опрацьовувала механізми залучення громадян до політичних реформ.

До заходу долучилися досвідчені експерти – Світлана Конончук, Ігор Фещенко, Віталій Шабунін, Наталія Євченко та Галина Ларионова.

_DSC1573

Головними акцентами тренінгу були:

  • проект Виборчого кодексу;
  • упровадження законодавства про фінансування політичних партій;
  • участь громадян у просуванні антикорупційної реформи.

Кожна з цих реформ знаходиться на певному етапі.

Так, проект Виборчого кодексу нині на розгляді у Верховній Раді. Він має спростити та покращити регулювання виборчого процесу. Законодавство про фінансування політичних партій прийнято, і парламентські партії вже отримали фінансування з держбюджету. Проте робота з детінізації надходжень та витрат партій тільки починається.

Щодо антикорупційної реформи, то деякі закони прийняті і створені за ними органи працюють (НАБУ). Деякі органи погано працюють і нездатні перевіряти всі декларації чиновників і депутатів (НАЗК). У деяких тільки-но призначено керівництво і почалася розбудова (ДБР). А от питання створення Антикорупційного суду є резонансним, і президентським законопроектом незадоволені більшість експертів та дипломатів, а також активісти.

Під час тренінгу учасники також опановували навички роботи в соціальних мережах, насамперед у Фейсбуці. Це дієвий механізм дистанційного залучення громадян, якщо вміло ним користуватися.

_DSC1561

Цей захід став продовженням кампанії «Активна Громада: право вибору», мета якої – просвітницька діяльність і залучення громадян до реформи виборчого законодавства.

***

м. Рівне

Початок року – початок звітувань депутатів Рівненської міської ради.

30 січня представниці Інституту «Республіка» – координаторка Наталія Малиновська та її помічниця Наталія Головач відвідали ЗОШ №19, де звітувалася депутатка Рівненської міської ради виборчого округу №1 Любов Романюк.

Звітуючись, депутатка вказала на те, що було зроблено у 2017 році, а саме:

  • початок реалізації проектів, які були подані нею на громадський бюджет;
  • вирішення питань, які стосуються дорожнього покриття в межах округу, що вона представляє;
  • допомога у вирішенні питань ОСББ мікрорайону.

5Жителі округу, котрі відвідали цю зустріч, активно ставили питання щодо облаштування дитячих майданчиків, обладнання доріг лежачими поліцейськими та проблем утеплення багатоквартирних будинків.

Інститут «Республіка» продовжує моніторинг звітів депутатів місцевих рад, зокрема у Рівному. Якщо ви знаєте, коли звітує ваш депутат, поділіться з представниками «Активної Громади Рівного» цією інформацією та отримайте сувенірний подарунок від «Активної Громади».

***

м. Чернівці

30 січня регіональна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Чернівці Інна Пашанюк провела чергову інформаційну годину у Центральній міській бібліотеці.

Під час заходу координаторка дізнавалися у громадян, що турбує їх найбільше та які ініціативи слід запровадити у місті.

Студентка Ірина вважає пріоритетним збереження культурної спадщини. Також дівчину бентежить питання нарахування стипендії: «Із прийняттям рейтингової системи тільки двоє студентів з групи її має, хоча по справедливості мали отримувати б набагато більше людей».

6 (1)

Дехто з відвідувачів бібліотеки піднімав питання щодо безпритульних тварин у місті та наголошував на необхідності якось цю проблему вирішувати.

Також піднімали питання стосунків влади і громадськості. «Зневіра у владі породжує пасивність громадян – а це найгірше, що тільки може трапитись!»  підсумувала одна з відвідувачок бібліотеки.

Важливою є кожна думка, тому всі дані, зібрані на інформаційних годинах, будуть використані для підготовки до публічних консультацій.