Публічні консультації і звітування мерів – напрямки діяльності Всеукраїнської ініціативи “Активна Громада”

З січня місяця команда “Активної Громади” Інституту” Республіка здійснює свою діяльність у 30 містах в різних регіонах України. Кампанія “Задай курс владі” – це продовження проекту, що стартував у 2015 році, і націлений він підвищити рівень участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні в Україні.

Roadmap septem (4)

Станом на вересень поточного року, 18 публічних консультацій стартувало в 15 українських містах, з яких 16 завершено. Ще п’ять питань знаходяться на стадії активного обговорення, під час якого громадяни обирають один з варіантів розв’язання проблеми. У Дрогобичі та Добропіллі нині мешканці долучаються до участі в прийнятті рішень.

Протягом півріччя координатори “Активної Громади” також налагоджували діалог з мерами міст щодо публічного звітування перед виборцями. Наразі, маємо 8 очільників, які відкрито розповіли про свою діяльність за 2017 рік. У Дрогобичі понад 7 тис. мешканців долучилося до прямого ефіру, а в Кам’янці понад 2 тис. Окрім того, громадяни ставили запитання й вносили свої пропозиції щодо покращення життя в місті.

Публічні консультації з громадянами – це інструмент, завдяки якому влада звертається до громадян для отримання їхніх думок щодо питання, яке впливає на їхнє життя. Метою такого інструменту є не лише вислуховування пропозицій громадян, але процес, який  наприкінці має результат – прийняття рішення.

Нагадаємо, що подовжений проект «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.

Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).