У результаті гри було команда Міжнародного економіко-гуманітраного університету ім.. С. Дем’янчука представлятиме місто Рівне на всеукраїнському етапі дебатного турніру.

19 квітня в Рівному у малій залі засідань Рівненської районної державної адміністрації відбувся міський етап Всеукраїнського дебатного турніру «Активна Громада: право вибору».

DSC_2165

«Не випадково було обране місце для дебатного турніру.  Перш за все, це відбувається в рамках співпраці з Рівненською РДА. А по-друге, символічно проводити дебати в приміщенні органу виконавчої влади. Ми сподіваємося, що окрім гарно проведено часу, цікавих знайомств, учасники і журі відчують важливість та відповідальність обговорюваних тем», – розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в місті Рівне Наталія Малиновська.

Рівненська команда ВІ Активна Громада

«Ми раді допомагати в проведені таких заходів та завжди готові підтримувати молодіжні ініціативи. Маю сподівання, що можливо хтось із учасників вже незабаром долучиться до роботи в органах виконавчої влади. Сьогодні, як ніколи, Україна потребує молоді кадри, які мають знання та бажання працювати», – зазначив голова Рівненської РДА Володимир Пилипчук, вітаючи учасників.

Дебати проводилися у форматі британських парламентських дебатів. Команда складалася з двох осіб. Теми учасникам заздалегідь не повідомляли, що надало змогу об’єктивно оцінювати учасників та побачити їхні можливості діяти в нестандартних ситуаціях.

спільне фотоУсього брало участь 8 команд з різних університетів Рівного та області. А саме: Рівненський державний гуманітарний університет, Національний університет водного господарства та природокористування, Міжнародний економіко-гуманітраний університет імені Ст. Дем’янчука, Національний університет «Острозька академія».

У складі журі були представники громадських організацій, політичних партій, депутати, помічники депутатів, політологи та журналісти. Так, оцінювали виступи команд:

  • політолог, кандидат історичних наук, доцент кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету Таміла Герасимчук;
  • адвокат, керівник правових програм Рівненської обласної громадської організації «Комітет виборців України» Микола Глотов;
  • викладач мікро- та макроекономіки, Член Політичної Ради «Аграрної партії України», заступник голови Рівненської обласної партійної організації «Аграрна партія України» Юрій Подорожній;
  • помічник-консультант народного депутата України Вознюка Ю.В., радник голови Рівненської районної державної адміністрації Пилипчука В.О. Юлія Голик;
  • голова Рівненського обласного молодіжного осередку Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Юлія Беднарчик;
  • депутат Рівненської обласної ради, член Постійної комісії з економічних питань та комунальної власності Рівненської обласної ради Юрій Шарманський.

DSC_2164

«Це цікава роль – бути у складі журі та визначати команду, яка представлятиме Рівненщину у Києві. Приємно бачити в очах студентів ту зацікавленість до іншого політичного майбутнього України», – зазначила голова Рівненського обласного молодіжного осередку БПП «Солідарність» Юлія Беднарчик.

Для кожної гри оргкомітет підготував окремі теми, які жеребкуванням витягували перед самими дебатами. Дискусії стосувалися такої тематики, як гендерна квота 50 на 50 у виборчих списках; обов’язковий екзамен зі знання української мови, історії України, Конституції для кандидатів ВРУ, міністри та президенти; право голосу на місцевих виборах внутрішньо переміщеним особам;  процедура відкликання депутатів ВРУ; державне фінансування діяльності політичних партій, які є у Парламенті; забезпечення обов’язкової участі у виборах.

фото з переможцями

На фінал, шляхом жеребу, випала тема стосовно права голосу на виборах тільки для платників податків.

Небайдужими до обговорень тем лишилися і члени журі. Окремі виступи викликали дискусії і запитання. Деякі з команд вразили настільки, що журі зупиняли гру для обговорення та можливої зміни правил, враховуючи не тільки жеребкування команд, а і отримання сумарних балів для проходження в наступний етап. Однак, попри симпатії правила вирішили не змінювати.

«Дякую координатору та оргкомітету за цікаво проведений час і нові знайомства. Ви робите дуже важливі проекти і переконана, що саме завдяки Вам Україна буде сильною державою з новою політичною елітою. Успіхів Вам, сили волі, реалізації планів і задумів!» – поділилася враженнями кандидат історичних наук, доцент кафедри політичних наук РДГУ Таміла Герасимчук.

І місце

Призові місця вибороли команди:

І місце – «команда МЕГУ», студенти МЕГУ ім. С. Дем’янчука Максим Волович та Марія Ясинчук;

ІІ місце – «Політологічний контроль», студенти РДГУ Анатолій Рубель та Софія Романюк;

ІІІ місце – «Corny», студентки НУ «Острозька академія» Ірина Гоюк та Ольга Кириленко.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).