19 липня у м. Южному відбувся тренінг у Клубі «Активної Громади»: «Аналіз передвиборчих програм політичних партій» у форматі пікніку.

У першій частині заходу учасники ознайомилися з повноваженнями депутатів Верховної Ради України згідно з Конституцією України.

«Для якісного читання та аналізу тієї чи іншої програми необхідно знати, які функції та обов’язки у депутатів ВРУ. Маючи дану інформацію люди зможуть співставляти програму кандидатів та партій з їхніми реальними можливостями на посадах», – зазначила Олена Коновалова, комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Южному.

Клуб АГ, Южне

Детальнішене про повноваження ВРУ можна ознайомитись за посиланням.

У ході тренінгу учасники мали можливість запропонувати пріоритетні кроки, які має зробити партія після того, як потрапить у парламент. Думки присутніх були різні: починаючи від обов`язкової явки депутатів на сесіях та активної участі у них (законотворчій діяльності), до переймання досвіду у провідних країн світу щодо успішної реалізації громадських проектів, враховуючи особливості України.

У другій частині учасники розділилися на групи та проаналізувати програми 3-х політичних партій за відповідним алгоритмом з орієнтовними питаннями, на які громадяни мали звертати увагу при розгляді тієї чи іншої програми. З тексту документів були прибрані згадки політичних сил, аби забезпечити максимальну об`єктивність під час читання. У ході аналізу програм люди звертали увагу, що бракує конкретної інформації щодо досягнення поставлених цілей партіями. До того ж присутнім час від часу дещо складно було визначитися, чи відповідає програма реальним можливостям кандидатів вже на посадах у ВРУ. Але все ж таки у процесі тривалих обговорень та з підказками тренерів громадянам вдавалося наблизитись до істини.

Наприкінці тренінгу  представники ВІ «Активна Громада» презентували онлайн-інструмент «Вибори 2019: За кого голосувати?» Розробниками даного інструменту є ГО «Центр UA». Відтепер у простій, легкій та доступній формі українці можуть ознайомитися з програмними обіцянками без води та поетики топ-12 політичних партій. Крім цього, можна також порівняти позиції кандидатів у 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту. Позиції партій команда аналітиків взяла з передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Також виборці можуть пройти онлайн-тест, обрати з позиції, які відповідають їх поглядам і в фіналі побачити ТОП-3 партій, програми яких збігаються з їхніми власними позиціями.

Клуб АГ, Южне, партії

«Для того, щоб виборцю не потонути в океані популізму в передвиборчий період необхідно досліджувати передвиборчі програми кандидатів та  партій. Це важливо зрозуміти, які цілі ставить перед собою політична сила, наскільки вони відповідають інтересам громадян України, наскільки кандидати та представники партій свідомі щодо обов’язків і меж Конституційних повноважень депутатів ВРУ.  Детальний аналіз програм до того ж сприятиме підвищенню рівня  політичної культури громадян з одного боку. З іншого – змусить кандидатів та членів політичних сил більш відповідально ставитися до своїх програм і обіцянок в майбутньому», – наголосив Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”.

Примітка. Тренінг пройшов за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).