28 березня у Южному відбулося засідання Клубу «Активної Громади» на тему «Читання програм кандидатів в Президенти».

У першій частині заходу учасники були ознайомлені із повноваженнями Президента України згідно з Конституції України. Активісти зазначали, що у процесі читання тієї чи іншої програми, громадянам необхідно знати, які  функції та обов`язки має Президент. Маючи дану інформацію люди зможуть співставляти програму кандидата з його реальними можливостями на посаді.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У ході  засідання присутні мали можливість висловити свої думки щодо пріоритетних кроків, які має зробити кандидат після того, як стане Президентом.  До вашої уваги деякі із висловлювань людей:

  • сприяти покращенню економічного клімату у країні;
  • стати незалежним від олігархів;
  • побороти корупцію;
  •  зменшити податки;
  • припинити війну;
  • зупинити підвищення тарифів на комунальні послуги, або ж підняти пенсії та мінімальний прожитковий мінімум (як мінімум втричі);
  • скоротити кількість депутатів ВР;
  • переглянути недосконалі пункти медичної реформи.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У другій частині заходу учасники поділитися на групи та проаналізували програми ТОП кандидатів у президенти України за відповідним алгоритмом з орієнтовними питаннями, на які люди мали звертати увагу при розгляді тієї чи іншої програми. Варто сказати, що з тексту  прибрали згадки імені кандидата, або ж його політичної сили, аби забезпечити максимальну об`єктивність у ході читання.

Під час аналізу та презентації напрацювань учасники засідання вказали,  що дані програми, на їхню думку, здебільшого збігаються із межами конституційних повноважень Президента України. А ще наголосили, що інформація, яка міститься в них, є чіткою та доступною для звичайного пересічного громадянина. До того ж  люди доволі легко відгадали кому саме належать розглянуті ними програми.

У ході засідання представники ВІ «Активна Громада» презентували учасникам заходу  онлайн-інструмент «Вибори 2019: За кого голосувати?». Розробниками даного інструменту є Громадська організація «Центр UA». Завдяки даній можливості кожен охочий може ознайомитися з профайлами десяти найпопулярніших кандидатів, які змагаються за посаду Президента. Окрім цього, використовуючи даний інструмент, можна проаналізувати позиції кандидатів у 23 сферах політики, які входять до компетенції Президента та на які Президент може впливати. До того ж тут виборці можуть пройти тест, вказати свої погляди на політику у вищезгаданих сферах і в фіналі побачити ТОП-3 кандидатів, з програмами яких збігаються їхні власні позиції.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

«Необхідно уважно досліджувати передвиборчі програми кандидатів у Президенти. Це важливо, аби зрозуміти, які цілі ставить перед собою кандидат, наскільки вони відповідають інтересам громадян України та чи демонструє кандидат чіткі механізми їх потенційного досягнення. Детальний аналіз програм до того ж сприятиме підвищенню рівня  політичної культури громадян з одного боку, а з іншого – змусить кандидатів більш відповідально ставитись до своїх програм і обіцянок в майбутньому- наголосив регіональний координатор Андрій Коновалов.