У 12 містах України активісти чекають на схвалення Кодексу Етики та Положення про етичну комісію. У Вінниці вже створена й працює робоча група з опрацювання проектів зазначених документів.

Нещодавно від імені робочої групи всім депутатам міськради м. Вінниця були розіслані проекти Кодексу та Положення. Протягом 30 днів у депутатів є можливість внести свої пропозиції, правки, коментарі чи зауваження до цих документів. Після чого активісти разом з експертами доповнять та винесуть проект рішення на чергову сесію міської ради.

До складу робочої групи входять представники виконкому, голови всіх фракцій та комісії, а також представники Інституту «Республіка» і Центру «Ейдос». Група була створена 12 жовтня цього року з метою ефективної комунікації та взаємодії між депутатами, представниками виконавчого комітету та координаторами проекту. А також напрацювання спільних ідей та пропозицій, якими буде доповнений Кодекс та Положення.

ek

Наразі, головне завдання — напрацювати проект рішення по прийняттю етичного Кодексу та Положення про етичну комісію, яке б задовольняло всі сторони та координаторів проекту.

За словами розробників, позитивним моментом є те, що складнощів, як таких, не було. Адже підтримка та розуміння з боку міської ради та міського голови відчувались на кожному етапі. Тому, залишається доопрацювати документи та успішно представити на сесії Вінницької міськради.

Нагадаємо, що вже протягом чотирьох місяців у 4 пілотних областях (Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській та Чернігівській) діє кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування.

Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади.