Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 19.10 – 25.10
м. Скадовськ
20 жовтня в місті Скадовськ пройшов регіональний Форум «Децентралізація змінює Україну. Стан та перспективи реформи місцевого самоврядування в Скадовських громадах». Активну участь у заході взяли, як представники влади, так і громадськість та депутати різних рівнів. Форум відбувся за ініціативи Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» та інформаційно-технічної підтримки ВГО Інституту «Республіка».
Про хід впровадження реформ в Україні, про успішні громади різних регіонів, що досягли благополуччя завдяки об’єднанню в територіальні громади, розповів юрист Інституту «Республіка» Юрій Середа. Своє державницьке бачення щодо впровадження Децентралізації висловили представники голова Скадовської РДА Віктор Турик, заступник Сергій Павленко. Стосовно реформи місцевого самоврядування міський голова Олександр Яковлєв розповів про механізми взаємодії влада-громада та презентував громаді Положення «Про бюджет участі».
Учасники форуму також ознайомились і прийняли за основу (з урахуванням поправок) запропонований проект петиції до Президента України, до Верховної ради України, до представників політичних партій та окремих міністерств, щодо необхідних кроків подальшого розвитку реформи місцевого самоврядування.
м. Южне, Одеська обл.
19 жовтня на сесії Южненської міської ради був представлений проект рішення про розгляд електронних петицій. Місцеву ініціативу «Зручне місто», запропоновану представниками «Активної Громади» м. Южного було розглянуто та підтримано.
Нагадаємо, що дана ініціатива була розміщена на веб-ресурсі «Розумне місто» та за рекордний період (за 3 дні) набрала 100 підписів, саме стільки підписів необхідно для розгляду постійною комісією Южненської міської ради. Надалі відділ Архітектури та містобудування ЮМР спільно із заявником петиції (Андрієм Коноваловим) підготують план-схему з розміщення пандусів до засідання Южненської міськради. Про результати проведеної роботи інформацію необхідно надати до комісії з питань управління власністю ЖКГ, будівництва та транспорту в термін до 01.12.2016 року.
Після сесії депутатам та всім охочим було запропоновано підписати петицію щодо впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
с. Обознівка, Кіровоградська обл.
22 жовтня мешканці Обознівки та представники ГО «Кіровоградський обласний клуб спортивної рибалки» за ініціативи представників «Активної Громади» с. Обознівка зібрались для приведення в належний стан узбережжя Грузька, що протікає через села Обознівка, Катеринівка.
Під час процесу прибирання учасники «суботнику» обговорювали необхідність сортування сміття та шляхи вирішення цієї проблеми в селах. Окультурили дерева, посаджені в попередні роки. А також домовилися ще висадити близько 100 дерев липи та берези в цьому році на території Обознівки та Катеринівки.
Активісти зібрали 16 підписів під петицією до президента та ВР щодо прийняття законів необхідних для повноцінного функціонування ОТГ. Розповсюдили серед мешканців буклети про ключових гравців місцевого самоврядування.
23 жовтня мешканці та активісти повторно зібралися, аби розширити зону прибирання. Після закінчення також встановили попереджувальні таблички в місцях відпочинку мешканців які придбала сільська рада на замовлення місцевих депутатів.
24 жовтня представники «Активної Громади» відвідали Катеринівську ЗОШ і Катеринівський ДНЗ «Сонечко», де зустрілися з навчальним та виховним колективом задля ознайомлення їх з петицією щодо впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні.
Приємно відзначити позитивну підтримку даної петиції. Директор школи пані Теніченко зазначила, що в Україні законодавство значно відстає від реалій сьогодення та потребує ухвалення низки законів, як щодо процесу децентралізації влади, так і для більшості галузей в Україні. Загалом, за день було зібрано майже 30 підписів серед вчителів, вихователів та активних мешканців сіл Обознівка та Катеринівка.
У ході розмови, сторони звернули увагу на позитивні зміни в зазначених селах, які за останні роки стали можливі в результаті діяльності місцевих громадських організацій та представників «Активна Громада», а саме: постійне залучення мешканців до різних природоохоронних заходів, запровадження електронних петицій, залучення коштів для енергоефективності в навчальні заклади. Наприкінці зустрічі, домовились про подальше залучення активних громадян для облаштування зелених зон на території ДНЗ та в населених пунктах в цілому.
м. Зіньків, Полтавська обл.
21 жовтня в м. Зіньків у залі засідань Зіньківської райдержадміністрації відбувся Форум «Реформа місцевого самоврядування в Зіньківському районі: проблеми та перспективи». На заході були присутні керівники апарату Зіньківської РДА та міськради, представники Полтавського відділення Асоціації міст України, перший заступник голови Шишацької ОТГ Федір Дерій, голова Білоцерківської ОТГ Іван Лещенко, координатор «Активної Громади» в Зіньківському районі Лариса Мельник, а також сільські голови, депутати міської ради, громадські активісти, працівники установ міста та пересічні громадяни.
Окресливши в цілому основні аспекти реформи місцевого самоврядування, учасники форуму зупинилися на питанні створення об’єднаних територіальних громад. На сьогодні в Зіньківському районі немає жодної ОТГ, хоча згідно перспективного плану їх повинно бути дві: Зіньківська і Опішнянська. Представник Полтавського відділення Асоціації міст України Ірина Дудка розповіла, що Полтавщина займає 8 місце по Україні за кількістю створених ОТГ і має 21 громаду.
м. Кропивницький
23 жовтня з громадянами в Дендропарку м. Кропивницького інформаційні бліц-зустрічі провів регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Інституту Республіка Анатолій Стоян.
Під час дискусій він інформував громадян про інструменти громадської участі, зокрема про електронні петиції та громадські слухання.
Активіст також надавав роз’яснення щодо можливого приєднання кожного мешканця до громадської ініціативи з подання пропозицій до проекту Стратегії розвитку міста до 2020 року. У ході зустрічей координатор зібрав підписи на підтримку Петиції з приводу реформи місцевого самоврядування.
с. Тарасівка, Київська обл.
23 жовтня в клубі с. Тарасівка, Києво-Святошинського району, відбувся Форум на тему «Особливості реформи місцевого самоврядування в Києво-Святошинському районі», у рамках Всеукраїнської кампанії «Активна Громада», запровадженої Всеукраїнським громадським об’єднанням «Інститут Республіка».
Результатом форуму стало:
- Підписання петиції щодо впровадження реформи місцевого самоврядування в Україні;
- Домовленість про подання проектів Положень про громадські слухання, місцеві ініціативи, загальні збори громадян інститутом «Республіка», на розгляд Тарасівської сільської ради;
- Рекомендовано міському голові Боярки – пану Зарубіну звернутись із зверненням про об’єднання до навколишніх сільських громад;
- Створити робочу групу по об’єднанню за участю депутатів та активістів.
м. Вінниця
21 жовтня на Форумі «Використання інструментів участі в умовах децентралізації», громадськість Вінниці визначилася, які ж інструменти участі в умовах децентралізації є максимально ефективними, що таке місцева ініціатива, для чого вона потрібна і взагалі, як громадяни можуть впливати на владу на місцевому рівні.
У своєму виступі Христина Коваленко, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» наголосила: «У Вінниці створені практично усі відповідні умови для повноцінного використання інструментів місцевої демократії та є розуміння влади рухатись у цьому напрямку. Зараз справа за громадськимиорганізаціями – навчити, показати історії успіху та використання на практиці цих інструментів».
Ключовим моментом в проведенні форуму була можливість для учасників не лише обговорити актуальні питання місцевого самоврядування, а й навчитись на практиці використовувати інструменти впливу.