У Зінькові Полтавської області 100% депутатського складу міської ради прозвітували про свою роботу у 2017 році. От тільки з оприлюдненням цих звітів у міській раді виникла проблема: їх немає на офіційному сайті Зіньківської міської ради. За словами секретаря ради Володимира Чикала, звіти знаходяться у нього, і на запит будь-кого з громадян він може надати звіт у паперовому або електронному вигляді. Однак, слід зазначити, що така ситуація йде врозріз з правом громадян на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця.

Що стосується самого тексту, то у звіт депутат повинен включити відомості:

– про свою діяльність у раді та в комісіях;

– про роботу у виборчому окрузі;

– про прийняті радою та її органами рішення, хід їх виконання;

– про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу.

Депутатський корпус Зіньківської  міської ради складається із 26 депутатів. Вони представляють 7 партій: «Батьківщина» – 5 депутатів; «Відродження» – 5 депутатів; «Укроп» – 5 депутатів; «Солідарність» – 4 депутати; «Аграрна партія України» – 3 депутати; «Партія простих людей» – 2 депутати; «Свобода» – 2 депутати.

зіньківСтосовно відвідування депутатами сесій міської ради, то у 2017 році депутати від партії «Свобода» були дисциплінованими й відвідали усі  засідання сесій. Депутати від «Батьківщини» відвідали 96% засідань. Депутати «Відродження» відвідали 83,6% засідань сесій. Депутати від БПП «Солідарність» відвідали 79,5% засідань сесій Зіньківської міської ради. Депутати «Аграрної партії України» та «Партії простих людей» відвідали по 72,7% засідань сесій. Депутати від партії «УКРОП» відвідали – 70,9% засідань сесій.

Згідно з поданими звітами зустріч з мешканцями виборчого округу не провів жоден депутат.

  Найчастіше згадувані проблеми та участь у їх розв’язанні у звітах депутатів це:

  • благоустрій прибудинкових територій (озеленення) – 20 депутатів,
  • встановлення урн – 4 депутати,
  • проблемами електропостачання займався – 1 депутат,
  • ремонт і встановлення освітлення – 2 депутати,
  • встановлення лавочок  – 1 депутат,
  • допомога іншим закладам – теж 1 депутат.
  • Серед особливостей звіту можна відзначити, що вони відзначаються одноманітністю, і написані ніби “під копірку”.

З 26 кількісного складу три депутати вирізнилися своєю діяльністю. Володимир Чикало, секретар міської ради, партія «УКРОП», – був розробником та керівником проекту-переможця обласного конкурсу: «Реконструкція вуличного освітлення по центральній вулиці Зінькова – як впровадження заходів з підвищення енергоефективності та черговий крок на шляху формування привабливості районного центру Полтавщини».

Валерій Галич, партія «Батьківщина», який підняв перед міською радою питання про виділення коштів для придбання музичного обладнання та обігрівальних приладів для Сиверинівського сільського клубу і підведення до нього 3-фазної лінії електропередач. Зазначені проблеми були розв’язані. Також цей обранець організував участь команди села Сиверинівка у районних змаганнях «Краще спортивне село Зіньківщини».

Анатолій Макуха від партії «Свобода» ініціював питання про встановлення в місті пам’ятника його засновнику – козакові Зінькові.

У підсумку хотілося б зазначити, що опублікування звітів на сайті міськради допомогло б більшій кількості виборців детальніше ознайомитися з діяльністю депутатів. Тому радимо місцевій раді розглянути це питання.