Черкаські студенти 5 травня взяли участь в регіональному етапі дебатного турніру із політичних реформ. Турнір проводиться в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується в 30-ти містах, повідомляє кореспондент cherkassy.today.

Дебати Черкаси 2018-4

Основним організатором заходу, за підтримки Інституту “Республіка”, був Сергій Ганницький від Черкаського дебатного клубу. Співорганізаторами були координаторки ГО «Інститу Республіка» в Черкасах Марина Гур‘янова та Світлана Грушка. Вступне слово сказала Олександра Скиба – заступник голови ГО «Інститут Республіка», яка приїхала на захід з Києва.

Уже вдруге такий турнір проводиться в Черкасах. Дуже приємно, що такі турніри підтримуються і викладачами вишів, активістами та молоддю, які вболівають за учасників, їх виступи та за те, щоб гідно представити свій навчальний заклад, – каже Олександра. – Я люблю дебати, адже саме в них беру участь ще із восьмого класу. Вони сформували мене спочатку як громадську активістку, а наразі, як представника Всеукраїнської організації”.

Дебати Черкаси 2018-3

Олександра Скиба впевнена, що у житті кожного із учасників, дебати в майбутньому складуть значний внесок у розвитку не лише яскравих особистостей, але і професіоналів та майбутніх лідерів, що виведуть країну на новий рівень. “Робота в команді, вміння доносити свою думку, знаходити аргументи – це все дає нам серйозні переваги, коли ми йдемо чи на переговори, чи проводити виступи. Дебати допоможуть розвинути в собі такі навички”, – пояснює вона.

Спікер дебатного турніру, керівник ГО “Академія стратегічних досліджень” Сергій Пасічник розповів про процеси формування того, що наразі відбувається в країні, реформи, антикорупційні компоненти тощо. Також він надав інформацію про виборчий кодекс, що дозволило студентам підготуватися до виступів у турнірі.

Дебати Черкаси 2018

Участь у дебатному турнірі взяли студенти 1-3 курсів черкаських навчальних закладів: Східноєвропейського університету, Черкаського національного університету, Черкаського державного технологічного університету, Бізнес-коледжу, Інституту банківської справи та Політехнічного технікуму. Від кожного закладу було дві команди із двох осіб.

Дебати Черкаси 2018-2

Шляхом жеребкування студенти розділилися на два уряди та два опозиційні блоки. Тема дебатів була наступною: “Ця палата має забезпечити відкриті списки на виборах”. Всім учасникам дали 15 хвилин на підготовку та 5 хвилин для виступу. Проректор Східноєвропейського університету Віктор Миколенко говорить, що ініціативу таких турнірів, викладачі вузів завжди підтримували, навіть за часів політичного різноголосся.

Під час заходу координатор Інституту “Республіка” в Черкаській області Марина Гур’янова також презентувала посібник, розроблений організацією. “У посібнику від Інституту “Республіка” наведені приклади, які можуть надихнути студентів, які вже зробили перший крок та взяли участь у дебатах, долучитися до реальних справ, – розповідає вона. – У ньому успішні українські кейси, розписано те, яким чином можна громадськості стати “замовником” суспільних змін до влади. В Україні це все лише на шляху до розвитку”.

Дебати Черкаси 2018-1

За результатами турніру командою-переможцем стала команда ЧНУ, яка матиме можливість взяти участь в Національному дебатному турнірі, який відбудеться 11-12 травня в Києві.
Джерело: cherkassy.today

Дебатні турніри проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».