Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 14.04 – 04.05.18

м.  Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

3 травня у прес-центрі міської ради пройшла прес-конференція щодо результатів першої публічної консультації у місті, яка проходила в межах проекту «Задай курс владі» Інституту «Республіка». Перша консультація влади з громадянами стосувалася благоустрою міста.

прес-конф

Жителі Кам’янця-Подільського обирали, «Де першочергово варто облаштувати сучасний сквер?»

Серед варіантів:

  1. Позаду Ратуші (пл. Польський ринок)
  2. Над каньйоном на Руських фільварках (вул. І. Франка, 3)
  3. В районі військового містечка (вул. Вокзальна, 89)

Прес-конференцію проводили заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства  – Сергій Бабій та представники Інституту «Республіка»: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» – Будурович Михайло та комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада»  – Будурович Христина.

За результатами, місцем першочергового облаштування сучасного скверу обрано позаду Ратуші.

02.05.18 результати (1)

Під час прес-конференції Сергій Бабій зазначив, що що сьогодні на сесії міської ради говорили щодо розробки проекту скверу, і міський голова дав розпорядження департаменту ЖКГ міста розпочати проектування.

Також представники ВІ «Активна Громада» закликали людей, щоб вони активно пропонували наступні теми для консультацій, які потребують вирішення.

***

м.  Дрогобич, Львівська обл.

У Дрогобичі також проводилася публічна консультація, в результаті якої містяни визначили слоган свого міста. Переміг слоган «Дрогобич – у ньому вся сіль».

Автор цього варіанту Борис Стефанків отримав подарунки та диплом від Туристично-інформаційного центру м. Дрогобич та ВІ «Активна Громада».

0425_2

Вибір слогану міста відбувався в рамах брендування міста, що проводиться Туристично-інформаційним центром  м. Дрогобич. Наступним його етапом є конкурс на логотип міста, який би відображав слоган. Переможець цього конкурсу отримає винагороду 10 000 грн.

Вже за декілька днів після оголошення результатів консультації місто вітало мешканців з великодніми святами банером зі слоганом «Дрогобич – у ньому вся сіль».

0425_3

Також Дрогобицька міська рада оголосила намір про видання поетичної збірки «Дрогобич — у ньому вся Песіль» і  запрошує талановиту молодь до участі у цьому процесі.

Отже, перша публічна консультація в Дрогобичі пройшла успішно. Громадські активісти запрошують дрогобичан активно користуватися таким інструментом, адже вже незабаром на консультацію з мешканцями міста буде винесено наступне питання.

***

м. Южне, Одеська обл.

Перша публічна консультація триває у Южному. Мешканці міста висловити свої думки стосовно вирішення проблеми відкритих пісочниць на дитячих майданчиках.

21 березня у Южному було підписано Меморандум про співпрацю між міською радою та Інститутом «Республіка». Згідно з одним із пунктів Меморандуму, Южненська міська рада підтримала впровадження у місті такого інструменту громадської участі, як публічні консультації.

На першу Публічну консультацію винесено питання: «Як вирішити проблему відкритих пісочниць у м. Южному»

Варіанти відповідей:

  1. Демонтувати пісочниці взагалі
  2. Замінити відкриті пісочниці на закриті з дахом
  3. Залишити без змін

Yuzhne

Під час попередніх обговорень шляхів вирішення цього питання з мешканцями міста були озвучені всі варіанти відповідей. Частина громадян висловлювали бажання замінити відкриті пісочниці на закриті та при можливості кожного року замінювати пісок. Деякі наголошували на тому, що потрібно пісочниці прибрати зовсім,  поки є проблема великої кількості безпритульних тварин та байдужих людей у місті, котрі будуть забувати закривати пісочниці. Були й такі, котрі казали, що відкриті пісочниці можна залишити, просто треба ретельніше слідкувати за своїми дітьми, дотримуватись гігієни та при можливості вирішити проблему безпритульних тварин.

Тому активісти спільно з владою вирішили запустити публічну консультацію. Вони сподіваються, що максимальна кількість жителів висловить думку щодо можливих шляхів вирішення даної проблеми.

Висловити свою думку зможе кожен южненець за допомогою платформи «Ваша думка»: надіславши СМС «8376(пробіл)номер відповіді», на номер 093-177-00-35 (вартість згідно з тарифом оператора) або за посиланням: https://vdmk.org/8376

Публічна консультація триває до 8 травня.

***

м. Зіньків, Полтавська обл.

Триває публічна консультація на Зіньківщині. Її мета – дізнатися, що на думку зіньківчан, потрібно розмістити на місці демонтованого пам’ятника Леніну в центрі міста.

Zinkiv

«Думка зіньківчан стосовно цього питання якраз буде вчасною, – зауважив Сергій Максименко, міський голова. – Сьогодні постамент є тимчасовим обеліском пам’яті загиблим воїнам АТО. Але нещодавно Зіньківська районна рада  прийняла рішення спорудити на Меморіалі Вічної Слави достойний пам’ятник нашим героям АТО, тому питання облаштування данного місця є актуальним. Потрібно добре подумати, адже це центр міста, поруч головна адміністративна споруда району. Також тут відбувається щорічне вручення атестатів зрілості нашим випускникам. Це місце  є центром багатьох подій, які відбуваються в місті».

 

Висловити думку можна за посиланням https://vdmk.org/6923  або SMS-повідомленням «6923 номер відповіді» на номер телефону 093-177-00-35 (вартість згідно з тарифом оператора).

Публічна консультація триває до 18 травня.

Зазначимо, що першу консультацію у 2018 році було проведено саме в Полтавській області. Вона стосувалася визначення, на честь кого буде називатися Міжнародний аеропорт «Полтава».

***

м. Дніпро

28-29 квітня у галереї «Fund Art» відбулася Практична Політична Школа, на яку було відібрано 40 молодих людей з понад 100 заявлених учасників з усієї Дніпропетровської області. Серед учасників – депутати місцевих рад, представники молодіжних організацій,  політпартій, активна молодь з Дніпра та області. Головним спікером виступив народний депутат України Мустафа Найєм, який провів тренінг, присвячений стратегічним комунікаціям у політиці.

За словами парламентаря, йому сподобалася аудиторія. «Видно, що люди заточені, їм цікаво те, що відбувається у політичному та суспільному житті. Я розумію, що це корисні досвід та знання для учасників. Але і головне –  така організація заходу дає змогу учасникам концентровано отримати інформацію», – вважає Мустафа Найєм.

ППШ 2

Ініціаторами заходу виступили ГО «Молодь Дніпра», Центр суспільно-політичних досліджень та громадських ініціатив «STATUM», ГО «Європейське покоління», ГО «Інститут публічної влади».

Один з організаторів, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» у м. Дніпро Дмитро Чернишов заявив, що це вже друга безкоштовна політична школа, яку вони проводять з колегами.

«Цього разу все зовсім по-іншому: інші спікери, цікавіші теми, нові знайомства. Політична освіта молоді є надважливою, особливо враховуючи фактор вже близьких президентських та парламентських виборів. Ми хочемо навчити молодь бути критичною в оцінці політичних діячів, кандидатів», – відмітив організатор.

Теми, які розглядалися на ППШ, стосувалися політичних комунікацій, а саме: мережевих комунікацій, комунікації органів місцевого самоврядування з політичними партіями та ГО і звичайними громадянами, мистецтва спілкування з виборцями, формування позитивного іміджу депутата, можливостей для самореалізації молоді у політиці тощо.

ППШ 1

***

м. Київ

Протягом березня-квітня дебатна лихоманка накрила 30 українських міст. Команди-переможці відбіркових ігор зійдуться у вирішальній ораторській битві в Києві.

Спочатку дебатні турніри з політичних реформ проходили на регіональному рівні. Молодь боролася за звання кращих ораторів та за можливість представляти своє місто на Національному дебатному турнірі з політичних реформ у столиці. Участь у змаганні беруть старшокласники та студенти.

м. Чернівці, дебати 2018

Фінал пройде 11-12 травня в приміщенні Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Команди добиратимуть аргументи, демонструватимуть ораторські здібності, аби вибороти звання чемпіона.  Переможці отримають призи – коштовні подарункові сертифікати.

Дебати націлені на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей. Інтелектуальні битви відбуватимуться за британським форматом на теми:

  • Виборчої реформи;
  • Державного фінансування політичних партій
  • Антикорупційної реформи
    та суміжних тем, що стосуються сучасних політичних реформ в Україні.

АФІШКА

Дебатні турніри проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору».