За результатами заходу у місті планують створити  місцевий дебатний клуб для молоді.

У рамках проекту «Активна Громада: право вибору» від Інституту «Республіка» 8 квітня у Жмеринці відбувся дебатний турнір між представниками учнівської молоді міста. Змагання відбулись у приміщені НВК ЗОШ І-ІІІ ст. – ліцею, і в них взяли участь 32 учні, які представляли усі шість шкіл міста.

Як зазначають організатори, до цього в Жмеринці ніколи не проводилися дебати серед учнівської молоді, і для учасників це стало першим досвідом участі у подібному заході. Не дивлячись на це, більшість школярів проявили себе як хороші оратори і змагалися на високому рівні. На першому етапі турніру учасники дебатували на тему: «Уряд має забезпечити електронне голосування на виборах». Темою для фінальних дебатів було: «Уряд має забезпечити відкриті списки на виборах».

Активна Громада Жмеринка

У результаті кількох ігор, за рішенням суддів переможцями турніру стали Катерина Коваль і Влада Костюк. Відтепер дівчата поїдуть захищати честь міста на національному турнірі, який відбудеться у Кієві 29-30 квітня.

«Я вкотре був щиро вражений тим, наскільки здібною і креативною є молодь нашого міста. Учасники мали дуже обмежений час для підготовки, але дебатували на хорошому рівні», – зазначив регіональний координатор «Активної Громади» Андрій Сільченко.

Партнерами Інституту «Республіка» в організації дебатів виступили шість загальноосвітніх шкіл міста і управління освіти Жмеринської міської ради. Завдяки співпраці вдалося зробити якісну подію для учнівської молоді міста. Після турніру майже всі учасники висловили побажання брати участь у подібних заходах регулярно. Тому, було прийнято рішення створити постійнодіючий дебатний клуб у Жмеринці.

Активна Громада Жмеринка 1

Наразі, ведуться переговори про те, чи краще зробити це на базі навчальних закладів, чи у громадському центрі, який створено активістами Інституту «Республіка» і ГО «Унікальна країна». Проте важливо, що цей дебатний турнір може стати відправною точкою для розбудови нової ораторської та освітньої платформи.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).