8 квітня відбулась відбіркова гра національного дебатного турніру «Активна Громада: право вибору» у м. Суми. Організаторами виступила ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка». Партнерами стали – Юридична клініка Сумського державного університету, Український освітній клуб, Політичний дискусійний клуб Сумського державного університету.

Активна Громада Сум

У день головної гри учасники ще раз коротко проговорили правила турніру за форматом британських парламентських дебатів. Аби толерантно ставитися одне до одного, незважаючи на майбутні суперечки, сторони домовилися про правила гри та сіли за роздільну лінію «за» і «проти».

Простим жеребкуванням учасникам дісталися наступні теми обговорення:

  • Уряд має встановити квоту молоді у виборчих списках
  • Уряд має забезпечити відкриті списки на виборах
  • Уряд має забезпечити електронне голосування на виборах

Як зазначають команди, дебати були жвавими, аргументи на підтримку кожного кейсу – шаленими. Особливо запеклим видався фінал, де сторони розмірковували про становлення системи електронного голосування, передбачаючи можливі ризики та обираючи за основу вже існуючі моделі віддаленого волевиявлення.

Активна Громада Суми

У підсумку, трійка команд-переможниць склалася наступним чином: Тетяна Осіпенко та Жана Фесенко — 3 місце, Владислав Михалев та Руслана Бондаренко — 2 місце, Арсен Івахник та Анатолій Колесніков — 1 місце.

Додамо, що турнір містив цілий комплекс активностей, які відвідували учасники. Адже основною метою заходів було сприяння розвитку навичок ораторського мистецтва та дебатної майтерності у молоді, а також просвіта з виборчого процесу.

Активна Громада Суми дебати

Тому, у рамках проекту, було проведено:

  • навчальну сесію з ораторського мистецтва та дебатної майстерності;
  • модельну гру в дебати;
  • брифінг з експертами на тему виборів;
  • сумський відбірковий етап всеукраїнського дебатного турніру.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).