Студенти Херсонського державного аграрного університету представлять своє місто на національному дебатному турнірі.

8 квітня в Херсоні відбувся молодіжний турнір у форматі британських парламентських дебатів за участі команд: Херсонського державного університету, Херсонського державного аграрного університету, Херсонського економіко-правового інституту, Херсонського політехнічного коледжу, Херсонського гідрометеорологічного технікуму Одеського державного екологічного університету.

Активна Громада Херсон дебати

Організаторами дебатного турніру виступила Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» Інституту «Республіка». Гра відбулась у рамках міжнародного проекту, що реалізовується в 24 містах України. Змагання проходили на базі Херсонського гідрометеорологічного технікуму, допомагав у їх проведенні Дебатний клуб Херсона.

На початку заходу активісти презентували діяльність ГО «ВГО «Інститут «Республіка» та ВІ «Активна Громада». Після цього, присутні дискутували про виборчу реформу та її необхідність. Далі голова Дебатного клубу Херсона Сергій Жижко провів міні-треніг «Британські парламентські дебати» для команд.

Активна Громада Херсон

У результаті 4 відбіркових турів визначили найкращих серед гравців кожного з ВУЗів, а у підсумковому переможці змагались між собою. У фінальних дебатах на тему: «Уряд має забезпечити відкриті списки на виборах» перше місце виборола команда Херсонського державного аграрного університету – студентки Волошина Олена і Золотун Анастасія. Друге місце посіла команда Херсонського гідрометеорологічного технікуму – Семеняга Аліса та Удалов Максим. Третє місце отримала команда Херсонського державного університету – Скріпніченко Марія та Варлашин Андрій.

Активна Громада Херсон 1

Команда-переможець отримала кубок, солодкий приз та право участі в ІІ турі національного турніру. Фінал гри відбудеться серед кращих студентських команд інших міст України в комітетах ВРУ, що боротимуться за головний приз – 5-денну поїздку до Польщі.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».
Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).