У ході гри команди розглядали шляхи розвитку країни та демонстрували вміння з ораторського мистецтва.

10 квітня у приміщенні Вищого професійного гірничо-будівельного училища відбувся дебатний турнір «АКТИВНА ГРОМАДА – 2017».

У ході незвичного для Горішніх Плавнів формату дебатів за британською парламентською системою молодь з Вищого професійного гірничо-будівельного училища, Комсомольського політехнічного коледжу Кременчуцького нацуніверситету ім. Остроградського, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №2 провели обговорення шляхів розвитку країни. Також учасники змагалися та демонстрували вміння з ораторського мистецтва.

Активна Громада Горішні Плавні дебатиТематика турніру була нова для молоді, але всі учасники зуміли підібрати аргументи як з позиції «потреби» змін до виборчої системи України, так і з позиції «заперечення». Під час дебатів підтвердилася думка, що суспільно-політична просвіта є актуальним аспектом взаємодії на національному та місцевому рівнях між владою, громадськими організаціями та громадянами.

«Чим швидше українці, зокрема молодь, усвідомлять свою відповідальність перед майбутнім країни, тим швидше відбудеться економічний та соціальний розквіт суспільства. Тому важливою складовою діяльності в рамках кампанії «Активна Громада: право вибору» є просвітницькі заходи, направлені на залучення громадян до діалогу про реформи та розвиток України», – зазначив модератор турніру Володимир Дмитренко, координатор ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні Інституту «Республіка».

Активна Громада Горішні Плавні

Під час відбіркових ігор на тему «введення молодіжних квот у виборчі списки політичних партій» із 16 учасників турніру обрали 4 пари, з яких шляхом жеребкування були сформовані дві команди «уряду» та «опозиції». Фіналісти дебатували на тему «забезпечення урядом зміни виборчої системи на пропорційну з відкритими списками». Суддями гри були представники громадських організацій, ЗМІ, депутатського корпусу Горішньоплавнівської міськради.

Активна Громада Горішні Плавні1

За результатами битви:

1 місце – Анастасія Походій та Антон Кравченко, учні ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та члени дебатного клубу «Кредо». Команда отримала кубок та путівку на національний дебатний турнір, що відбудеться 29-30 квітня у Києві.

2 місце – Діана Левченко та Вадим Федорчук, представники ВПГБУ. Вадим також став Кращим спікером турніру.

3 місце – Владислав Мортіков та Максим Тиндюк, учні ЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Активна Громада Горішні Плавні0

Організатор дебатного турніру «АКТИВНА ГРОМАДА – 2017» – регіональне представництво ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні. Захід відбувся за допомоги відділу освіти Горішньоплавнівської міськради Полтавської області.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа: Володимир Дмитренко, координатор ВІ «Активна Громада» у м. Горішні Плавні – 096 063-42-13, spilniydim.2015@gmail.com.