Мешканці Жмеринки можуть витратити 1 мільйон гривень на власні спортивні, культурні, екологічні та комунальні ініціативи завдяки програмі «Про бюджет громадських ініціатив».

Уже промайнуло 4 дні, як у Жмеринці розпочалося голосування за проекти, подані на конкурс Громадських ініціатив. Уперше жмеринчани отримали можливість взяти безпосередню участь у розподілі бюджетних коштів. Це стало можливим завдяки програмі «Про громадський бюджет», яка була прийнята завдяки співпраці представників ВІ «Активна Громада» з місцевою владою.

Аби реалізувати ідею, активісти «Активної Громади» залучили кошти від посольства Канади на проведення адвокаційної кампанії. У рамках кампанії було проведено інформування громадян та організовано форум за участі місцевої влади, на якому колеги з м. Черкаси презентували свій досвід. Варто відзначити, що керівництво міста дуже позитивно сприйняло дану ініціативу і відразу взялося за її реалізацію разом з представниками «Активної Громади».

Активна Громада Жмеринка проекти

Нагадаємо, що міська програма була прийнята у ще в лютому.  Один мільйон гривень було виділено на 2017 рік, аби громадяни долучитися до якісних змін у місті. Хоча, за словами активістів, на початку розглядалася цифра лише у 200 тисяч. Голосування триватиме ще 5 днів, після чого визначаться переможці, чиї ідеї втіляться в життя вже найближчим часом.

«Укотре можна переконатися, що плідна співпраця дає свої результати! Бюджет міських ініціатив – це дуже хороший інструмент для активних громадян. По-перше, це ефективний механізм врахування думки громади. По-друге, він спонукає людей бути більш активними і брати на себе відповідальність за перетворення у своєму місті», – зауважив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Сільченко.