Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 29.05. – 06.06.
м. Рівне
29 травня
Представники Інституту «Республіка» підписали Меморандрум про співпрацю з директором Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександром Андрєєвим. Під час зустрічі пан Олександр розповів про здобутки слухачів Рівненської МАН, про роботу секцій. Навчальний заклад спрямований на підготовку юних науковців, розвиток наукових пошуків, зокрема в царині правознавства, соціології та журналістики.
За словами координатора ВІ «Активна Громада» Наталія Малиновська, це не просто навчальний заклад – тут допомагають школярам розвивати здібності до мислення, аналізу, обґрунтування своїх думок, здійснювати наукові пошуки та дослідження. Це один із перших свідомих виборів діяльності школярів. Домовилися про співпрацю, участь представників Академії у подальших заходах та проведення цікавих зустрічей з молоддю.
м. Богуслав, Київська обл.
29 травня
Богуслав став демократичнішим на три позиції, адже міська рада прийняла низку положень – «Про бюджет участі», «Про громадські ініціативи» та «Про консультації з громадськістю». Відтак 9 з 13 положень, що формують Індекс демократичності міста, прийняті в Богуславі. Цьому передувала кропітка робота активістів, зокрема й «Активної Громади». Заздалегідь Коаліцією Реформ Богуславщини був розроблений та підготовлений документ «Рекомендації громадськості стосовно окремих питань порядку денного 22-ї сесії Богуславської міської ради VII скликання». Потім секретар вручив кожному депутату цей документ перед засіданням. Рекомендації стосувалися звернення до Богуславської міськради і наголошував на необхідності прийняття рішень.
«Висловлюємо сподівання, що на наступній сесії також буде підтримано Положення «Про загальні збори громадян за місцем проживання», внесено проект Положення «Про громадську експертизу» та прийнято «Статут міста» спільно з «Регламентом виконавчого комітету. Ці рішення покажуть те, настільки місцева влада стає ближчою до громади та працює за демократичними стандартами», – зауважує координатор «Активної Громади» Анастасія Ращенко.
м. Запоріжжя
30 травня
«Активна Громада» Запоріжжя долучилася до Фестивалю сім’ї з декількома інтерактивами та проектами: мотиваційними листівками, інфогодиною та книжковим розіграшем. Одним з ідей було – «Дерево добрих справ». Кожен житель міг написати на «пелюсточці» добру справу, яку особисто він зробив для міста або держави, і прикріпити його на «дереві». Таким чином, сформувалася крона. Ідея прийшлася до душі відвідувачам фестивалю: активісти зібрали близько сотні добрих справ за чотири години.
Запорожці виявилися щедрими на гарні та великодушні вчинки. Вони:
– саджали дерева та інші саджанці;
– облаштовували та доглядали квітники;
– прибирали сміття на природі;
– підтримували чистоту на території біля будинку;
– дехто займався благоустроєм цілої вулиці;
— розвивали у місті спорт, організовуючи заходи для дітей;
– створювали футбольну команду;
– – проводили соціологічні опитування;
– підписували петиції;
– брали участь у демонстраціях;
– розбудовували ОСББ;
– брали участь в розвитку велосипедного руху;
– допомагали людям похилого віку, а також бідним і безхатченкам;
– рятували тварин, лікувати й забирали додому з вулиці;
– майстрували та фарбували шпаківні;
– виступали з благодійними концертами;
– писали про Запоріжжя, зокрема і вірші;
– влаштовували конкурси і фестивалі.
«Ще треба зазначити – було багато «листочків» про те, що люди не смітять/ викидають сміття в урну і підвищують народжуваність/ виховують дитину/ онука. Звісно, виховувати наступне покоління – це величезна відповідальність і важлива складова майбутнього будь-якого міста або держави», – зауважила координатор ВІ «Активна Громада Запоріжжя» Анна Єрьоменко.
м. Горішні Плавні, Полтавська обл.
2 травня відбулася зустріч координатора «Активної Громади» Горішніх Плавнів із Віталієм Купрієм, народним депутатом України. Говорили про підписання меморандуму між Горішньоплавнівською міською організацією політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» та Інститутом «Республіка» у рамках кампанії «Активна Громада: Право вибору».
Сторони обговорили стан доступу до публічної інформації у м. Горішні Плавні. Народний депутат погодився, що місцеві ради мають бути ближчі і більш відкриті до людей. Також він нагалосив на тому, що в разі порушень прав громадян на доступ до публічної інформації, варто подавати до суду, і пообіцяв підтримати такий позов. Активісти сподіваються, що пан Віталій вплине на місцеву раду, враховуючи побажання активістів.
м. Кропивницький
31 травня регіональний координатор Всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян зустрівся з членами регіональної організації Аграрної партії України: Миколою Буртаком та Юрієм Шаповаловим.
Обговорювали результати перших виборів, що пройшли у семи створених ОТГ в Кіровоградській області протягом 2015 – першої половини 2017 рр. Здобуток аграріїв на цих виборах – 29 мандатів депутатів місцевих рад, що поступається 34 мандатам ВО «Батьківщина». За словами пана Анатолія, запорука такого позитивного результату – не лише виборча програма та політична діяльність аграріїв, а й інформаційно-просвітницька робота партійного активу з людьми на місцях. Тому, є можливість у співпраці осередків партії з представниками «Активної Громади» з роз’ясненнями реформ, зокрема виборчої серед населення регіону.
2 червня координатор кампанії «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян провів зустріч з радником з питань децентралізації Кіровоградського відокремленого підрозділу України «Центр розвитку місцевого самоврядування» Валентиною Шеремет. Предметом розмови став стан та перспективи впровадження в Кіровоградській області реформи з децентралізації влади – утворення ОТГ. За цим показником Кіровоградщина не є лідером в Україні, оскільки перші місцеві вибори в ОТГ протягом 2015 – п’яти місяців 2017 року пройшли лише в семи.
Головні причини: недостатня інформаційно-просвітницька робота серед населення, особливо сільського; відсутність позитивного досвіду реформ та гарантій, що буде краще; страх у діючих посадових осіб місцевого самоврядування втратити набутий владний статус. Тому, роботи для активістів вистачатиме, у найближчих планах – проведення 7 червня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА тематичного семінару. У результаті зустрічі, координатор домовився з пані Валентиною про співпрацю в проведенні просвітницької роботи в громадах.
м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.
2 червня пройшла чергова інфогодина «Активної Громади Кам’янця-Подільського» на Європейській площі. На цей раз мешканці міста разом з активістами роздумували над запитанням «Чи потрібен в Україні двопалатний парламент?»
Як зазначає координатор ініціативи Христина Руссу, серед опитаних близько 50-ти жителів панує якась апатія. Одні кажуть, що зміна парламенту нічого не дасть – вся відповідальність лежить на президентові, за проступки якого варто засудити до смертної кари. Інші запевняють, що такі зміни не допоможуть, бо система корумпована і прогнила аж до дитсадка. Треті вважають двопалатну систему дуже цікавою, але пропонують зменшити кількість політиків при владі, наприклад, до 100 осіб.
Загалом, більшість не знала, що таке двопалатна система. Багато хто соромився запитати або ж не хотів відповідати. Під час спілкування пара жіночок, які ґрунтовно роздумували над теперішньою ситуацією, звернула увагу на те, що не тільки владні органи варто змінювати, а слід ламати всю систему для майбутніх поколінь. Критично висловилися щодо сліпого прагнення потрапити в ЄС «без гроша за душею» і відповідного рівня життя (а це стабільні зарплати, пенсії, ціни та рівні можливості для всіх українців без поділу на тих, хто «над» та «під» межею бідності). Активісти у свою чергу звернули увагу на відсутність в українців культури мислення і продумування свого майбутнього в межах України, а не тільки мріяння про «рожеві закордони».
м. Тернопіль
5 червня
Активісти ВІ «Активна Громада» у Тернопільській області допомагали студентам Тернопільського національного економічного університету втілити власні ідеї в життя. Соціальні та бізнес-проекти, такі як альтернативне кафе, облаштування місця для вигулу собак, організація, яка виступатиме посередником між університетом і роботодавцями та багато інших, презентувати студенти. У свою чергу представники ініціативи давали власні поради щодо отримання дозволів, пошуку партнерів та фінансування.
За словами активістів, приємно бачити, що викладачі вишу з перших курсів заохочують студентів використовувати власні знання на практиці замість теорії, залучаючи до занять експертів з різних сфер.