Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 07.06. – 13.06.
м. Ужгород
7 червня
Помічниця координатора ВІ «Активна Громада» Олена Біланіна відвідала студію радіо «Ужгород», де поспілкувалася з ведучою Наталією Сентимрей. Під час ефіру активістка коротко ознайомила з активностями в рамках ВІ «Активна Громада», результатами опитування ужгородців щодо рівня їхньої активності та комунікації з депутатами.
Також за результатами останнього дослідження Інституту «Республіка», було проінформовано, що із 36 депутатів Ужгородської міської ради лише 2 не подало звіт, і що це хороший показник в порівнянні з іншими містами.
Таким чином, усе більше ужгородців дізнаються про ініціативу та успішні історії, які надихають інших людей також долучатися до активності.
м. Южне
7 червня під час інфогодини координатор «Активної Громади Южного» Андрій Коновалов спілкувався із мешканцями міста про виборчу реформу та роль громадян у даному процесі. Серед співрозмовників переважно траплялись ті, котрі відповідально ставляться до виборів та намагаються постійно брати участь у голосуванні. Вони пояснюють це тим, що не хочуть, аби вибір зробили замість них. У той же час, за словами Андрія Коновалова, у їхніх настроях частково помітна розчарованість та недовіра до кандидатів навіть до тих, за котрих вони віддають свій голос.
Люди говорять про те, що не дуже вірять обіцянкам обранців, але все ж таки мають надію, що нинішня ситуація зміниться на краще, що закінчиться війна та покращиться економічне становище в країні. Також активіст цікавився у громадян, чи знають вони щось про виборчу систему та її види. Щодо першого пункту, то люди переважно мали певне розуміння цього терміну, а от стосовно видів – тут було складніше. Тому, координатор використав можливість та надав громадянам інформацію, аби люди краще розуміли дані поняття та їх особливості.
м. Жмеринка
10 червня
У Жмеринці розпочалося голосування за проекти, подані на конкурс Громадських ініціатив. Уперше жмеринчани отримали можливість взяти безпосередню участь у розподілі бюджетних коштів. Це стало можливим завдяки програмі «Про громадський бюджет», яка була прийнята завдяки співпраці представників ВІ «Активна Громада» з місцевою владою.
Аби реалізувати ідею, активісти «Активної Громади» залучили кошти від посольства Канади на проведення адвокаційної кампанії. У рамках кампанії було проведено інформування громадян та організовано форум за участі місцевої влади, на якому колеги з м. Черкаси презентували свій досвід. Варто відзначити, що керівництво міста дуже позитивно сприйняло дану ініціативу і відразу взялося за її реалізацію разом з представниками «Активної Громади».
У котре можна переконатися, що плідна співпраця дає свої результати! Міська програма була прийнята ще в лютому. Один мільйон гривень було виділено на 2017 рік, аби громадяни долучитися до якісних змін у місті. Хоча, на початку розглядалася цифра лише у 200 тисяч. Бюджет міських ініціатив – це реальний шанс для громадян підсилити свій вплив на своє місто.
м. Рівне
10 червня в Рівному відбулася чергова інфогодина. Цього разу активісти запитували думку рівнян стосовно відкритих виборчих списків та виборчої системи в цілому. За словами координатора ВІ «Активна Громада» Наталії Малиновської, думки як завжди різняться: дехто впевнено стверджує, що не цікавиться політикою, а інші навпаки сподіваються на краще.
«Тут важливо відмежовувати участь громадян у виборчих процесах і політичні процеси, з якими часто асоціюють вибори. Не здійснювати підміну понять, наголошувати на виборчій реформі, важливістю обирати і знати своїх депутатів всіх рівнів», – зауважує Наталія Малиновська.
У ході інфогодини цікава розмова відбулася з рівнянином, який поділився досвідом роботи членом дільничної виборчої комісії. Він розповів про проблемами обрахунку голосів та заповнення протоколів, про тиск на членів комісії. Попри те, що це були вибори 2010 року, негативні враження все ще лишаються. Разом з тим, дійшли згоди, що виборча система з відкритими списками необхідна, люди мають знати за кого голосують, і хто в подальшому представлятиме їхні інтереси.
м. Кропивницький
2 червня у студії обласного радіо «Скіфія – Центр» регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Анатолій Стоян дав інтерв’ю редактору Василю Левицькому. Темою передачі було право громадян на мирні зібрання, в контексті круглого столу: «Динаміка мирних зібрань: баланс свободи і безпеки», що відбувся в Києві в Комітеті з питань прав людини. Також у ході розмови пан Анатолій познайомив слухачів з основними досягненнями та планами на майбутнє команди «Активної Громади» у м. Кропивницький.
12 червня координатор проекту «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян у Центрі підвищення кваліфікації кадрів Кіровоградської ОДА провів семінар на тему: «Взаємодія органів публічної влади та громади у здійсненні реформи з децентралізації влади». Учасниками були посадові осіб органів місцевого самоврядування, зацікавлені у проблематиці добровільного утворення ОТГ.
Під час заняття обговорили досвід Кіровоградщини у впроваджені реформи з децентралізації влади. Проаналізували результати виборів у 7 утворених ОТГ, детально розібралися у ролі в цих процесах органів влади та представників громади, зокрема, в питаннях інформаційно-просвітницької роботи серед населення, співпраці зі ЗМІ. Учасники заходу погодилися, що без плідної взаємодії органів публічної влади та ініціативи з боку громади чуда не буде, реформи без участі людей – приречені на невдачу.