Близько 1 мільйона гривень громадськість зможе витрачати для вирішення та реалізації власних потреб у результаті прийняття Програми.

Щоб посприяти діалогу між владою та громадою та дати поштовх для ще більшого розвитку населеного пункту, команда «Активної Громади» Жмеринки вирішила перейняти досвід інших міст, в яких успішно діють схожі проекти.

Роботу активісти розпочали з пошуків різних варіантів шляхів та конкурсів, аби реалізувати свій задум. І через певний проміжок часу активістка Любов Жерновська знайшла конкурс міні-грантів від Канади. Члени «Активної Громади» підготували проект, в якому передбачили фінансування на інформаційну та адвокаційну кампанію й, заручившись підтримкою, розпочали втілювати його в життя влітку 2016 року.

Як зазначають активісти, єдиною складністю на шляху були бюрократичні процедури, які затягнули процес на 9 місяців. Проте важливо, що представники місцевої влади прислуховувалися до громадськості й підтримували її ідею.

Упродовж реалізації проекту було поінформована велика кількість громадян, проведено цикл зустрічей з місцевою владою та збір підписів небайдужих жмеринчан.  На кампанію пішло майже 9 місяців, але результат перевершив усі очікування активістів. На початку кампанії йшлося про бюджет у 200 000 грн. А в підсумку депутати проголосували за програму, в якій передбачено фінансування в розмірі 1% від бюджету міста,  а це близько 1 млн грн. Надважливе й таке очікуване рішення було прийнято 23 лютого 2017 року.

За словами координатора «Активної Громади» Андрія Сільченка, це не просто положення, а ціла Програма «Про бюджет громадських ініціатив». А отже, вона дає більшу гнучкість для фінансування проектів, ніж при розробці положення.

Документ надасть можливість самих жителям звернути увагу на проблеми, і, проявивши ініціативу, їх вирішити. Наразі, заплановано проведення конкурсу проектів на весну 2017 року. Для активістів завданням залишається максимальне інформування мешканців Жмеринки про цей конкурс і допомога в організації цього процесу. Адже до цього часу ніхто не мав досвіду в підготовці таких проектів.

«Це була одна із найуспішніших кампаній у Жмеринці за декілька останніх років, де громада і влада спільними зусиллями створила справді якісний та корисній для всіх сторін «продукт». Ми не зупинятись на досягнутому і докладаємо всіх зусиль, аби ця програма працювала ефективно. Це, по-перше, дасть громаді можливість відчути свою роль у процесах прийняття рішень. По-друге, влада зможе побачити позитивний ефект від співпраці з громадою. Таким чином, це може стати першим кроком для побудови ефективної співпраці у нашій громаді», – поділився враженнями регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Сільченко.

Наразі, активісти мають зробити низку кроків до початку конкурсу, а саме навчати людей об’єднуватись, визначати нагальні проблеми місцевості та розпочати їх вирішувати спільними силами.