19 квітня в приміщенні ЗОШ №1 відбувся дебатний турнір серед школярів. Захід відбувався за британським парламентським форматом. До участі у дебатному турнірі були запрошені учні старших класів місцевих загальноосвітніх навчальних закладів, вчителі, представники громадських організацій та ЗМІ.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Теми для дебатування були запропоновані такі: 

  1. Кандидати повинні брати на себе відповідальність за виконання своїх програм.
  2. Уряд має підвищити відповідальність за побутову корупцію.

Тематика для школярів була непростою. Та за словами суддів. учасники доволі добре справлялись зі своїм завданням, показали гарний рівень знань, хороші вміння та риторичні здібності.

«Дебати в Южному проходять вже четвертий рік поспіль. Вважаю, що подібні заходи  розвивають вміння чітко формулювати свою думку, переконливо та аргументовано її доносити до опонентів. Дебати дають можливість виховати у собі та вдосконалити  ораторські здібності, навчитися працювати в команді. І звісно ж стати більш обізнаним в особливостях ведення змістовного та обґрунтованого діалогу», – зауважив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м Южному.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

За результатами оцінок журі  найбільшу кількість балів набрали Олександра Іщенко та Васюк Катерина, учениці 10 класу АШГ №3. Тепер переможців турніру чекатиме міжрегіональний дебатний турнір, який проходитиме у м. Кам’янець-Подільський. А також Національна битва, де команди-дебатери з різних куточків України змагатимуться за перемогу.

Відбіркові інтелектуальні турніри проходять у межах кампанії «Активна Громада: право вибору»  у 30 містах по Україні. Дебати – націлені на підвищення свідомості та політичної просвіти молоді, залучення її до дискусії про політичні реформи, розвиток потенціалу та творчих здібностей.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).