31 березня у Полтаві, Дрогобичі та Скадовську завершилися публічні консультації. Ці три міста стали першими в Україні, де влада і громадськість випробували новий для нашого суспільства інструмент взаємодії.

Публічна консультація – такий формат співпраці, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Це питання виноситься на загальне обговорення. Кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення. Тому публічна консультація – це процес комунікації, корисний обом сторонам, адже дає можливість ознайомитися з різними перспективами та пропозиціями щодо питання.

Під час публічних консультацій громадяни могли висловитися, використовуючи онлайн-ресурс «Ваша Думка» або відправляючи SMS-повідомлення на відповідний номер.

Полтава

Полтавська область стала найпершою в Україні, де стартували публічні консультації. Це відбулося за ініціативи Полтавської обласної ради у межах кампанії, яку реалізує Інститут «Республіка».

Протягом двох місяців громадськість обговорювала, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава».

У публічній консультації взяли участь 6390 громадян.

Думки розподілися таким чином:

  • Іван Мазепа – 2387
  • Микола Гоголь – 1764
  • Іван Котляревський – 1282
  • Григорій Сковорода – 522
  • Симон Петлюра – 435

Resultat Poltava

Дрогобич

Метою публічної консультації у Дрогобичі було визначити слоган, який стане частиною туристичного обличчя міста. Над брендингом, що складатиметься зі слогану та лого, представники міської ради і громади працюють уже два роки. Під час публічної консультації до цієї роботи долучилася широка громадськість.

Усього в обговоренні взяв участь 461 громадянин.


На загал було винесено таке питання: «Який слоган найкраще презентує Дрогобич?».

 

Думки розподілилися так:

  • варіант «Дрогобич – у ньому вся сіль!» – 345
  • варіант «Дрогобич – аліґанське місто!» – 76
  • варіант «Дрогобич – півтора міста!» – 40

Resultat Drohobych

Скадовськ

На публічній консультації у Скадовську громадськість розглядала питання назви головної площі міста. Історично так склалося, що багато років вона лишалася безіменною. Ідея щодо її назви обговорювалась у колі міських громадських організацій, з владою, проводились дорадчі консультації з лідерами думок. І нарешті питання винесли на публічне обговорення.

До публічної консультації долучилося 158 громадян.

Думки розподілилися таким чином:

  • Соборна – 97
  • Центральна – 61

Resultat Skadovsk (2)Публічні консультації несуть рекомендаційний характер і їх результати будуть винесені на обговорення під час прийняття рішень місцевою владою.

ПриміткаПроект «Задай курс владі» втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).