Чи потрібні квоти молоді у виборчих списках, громадське фінансування політичних партій та електроне голосування на виборах – студенти-оратори коледжів міста доводили свою думку.

Місяць вже як дебатна лихоманка весняного сезону триває у м. Кам’янець-Подільський. Вона охопила студентів податкового,соціально-економічного, індустріально, медичного коледжів міста та коледжу ПДАТУ.

Кам'янець-Поділ. дебати

28 березня в приміщенні коледжу ПДАТУ відбувся чвертьфінал міського Студентського Дебатного турніру. У ході гри студенти коледжів міста обговорювали актуальність змін у виборчому законодавстві.

Дебати, які організовують представники Інституту «Республіка», мають на меті навчити студентів аргументовано доводити свою думку, а також дати розуміння про те, що будь-яка думка має, як сильні, так і слабкі сторони.

Під час заходу відбулося презентація результатів дослідження ГО «СД Платформа» «Чи хоче молодь в політику?». Ігор Кирилюк та Олександр Рибщун, експерти СД Платформи дали відповіді на запитання, що цікавили учасників дебатів.

Кам'янець-Подільський деб

Традиційно, ігри розпочалися з жеребкування, після чого відбулося чотири паралельні гри.

Завдяки професійності наших постійних експертів-журі (Лілія Шкира, Тетяна Сметанюк, Сергій Волковинський, Тетяна Білецька, Олександр Рибщун, Олександра Сидорчук, Михайло та Христина Будуровичі) місце у півфіналі вибороли такі команди – «До влади» з Коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету та «Податковий» з Кам’янець-Подільського відділення Ірпінського державного коледжу економіки та права; команди «Перспективи» та «Лідери» з Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу!

Кам'янець-Подільський деб

«Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів! А всі учасники, які не увійшли до півфіналу отримали дипломи за участь та каву від нашого партнера – кав’ярні «Lumore». Незмінним членам журі, експертам та волонтерам велика подяка», – зазначив член команди ВІ «Активна Громада» у Кам’янці Олександр Ружицький.

Півфінал відбудеться в залі магдебурзького права міської ратуші 11 квітня о 13:30, де буде обрано дві команди коледжів. Вони зійдуться у протистоянні з двома найсильнішими командами університетів міста у фіналі, що відбудеться у сесійній залі міської ради 12 квітня о 14:00.

Наразі, активісти готують студентів до наставництва для школярів, які скоро візьмуть участь у міському турнірі у квітні.

Кам'янець-Подільський дебати

Варто додати, що 29 березня у центральній бібліотеці ім. Кості Солухи в рамках Клубу Активної Громади відбулося чергове навчання для студентів-дебатерів. Лекторами виступили – експерт Активної Громади, постійна суддя дебатних ігор – Тетяна Сметанюк, і також регіональний координатор ВІ «Активна Громада» – Михайло Будурович. За майже 1,5-годинне навчання студенти могли дізнатися, як мотивувати школярів до участі у дебатах, як саме говорити, що є важливим для дебатера, секрети публічного виступу, як тримати увагу аудиторії та ін. На зустрічі були присутні студенти півфіналісти дебатного турніру міста та учасники чверть фіналу з різних навчальних закладів.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».

Контакти: комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Кам’янець-Подільський – Будурович Христина, телефон:0978580664, e-mail: Russu.Kris@gmail.com.