Днями в “Громадському офісі” Кіровоградської ОДА відбулася відбіркова гра дебатного турніру з політичних реформ. Про це повідомляє Інтернет-ресурс “Перша електронна газета”.  За право вийти до фіналу турніру змагалися 8 команд студентів університетів. Учасники дебатували на тему відкритості влади. Ігри проходили за британським форматом парламентських дебатів.

дебати Кропивницький

Темою для дискусії стали такі актуальні питання, як «Квоти молоді у виборчі списки» та «Відкритість влади». Студенти ґрунтовно підійшли до підготовки та показали знання теми, вміння аргументувати власну думку.

Дебати проходили за “оксфордською” методикою. Тож студенти вищих навчальних закладів міста мали можливість ознайомитися з даною методикою у формі тренінгу та взяти безпосередню участь у туранірі. Наступним етапом є відбір представників на до Національного дебатного турніру, що відбудеться у місті Києві.

дебати м. Кропивницький

“Враження від дебатів позитивні. З першого погляду помітно що студенти не просто гарно знали матеріал з теми, а дійсно переймалися цими питаннями. Хочеться й далі проводити такі дебати, наприклад по факультетах, з метою розвитку у всіх студентів ораторських здібностей, вміння аргументації та презентації. Гра дебати позитивно впливає на розвиток політичної свідомості та обізнаності, розвиток творчих здібностей та потенціалу. Дані навички є, і напевне, будуть ключовими у подальшій діяльності студентів і майбутніх педагогів”, – поділилася враженнями студентка ЦДПУ Світлана Козлова.

дебати Кропивницький АГ

Зазначимо, що переможці відбіркових регіональних ігор поїдуть на Національний турнір та замагатимуться за перемогу з 30 командами з інших міст.

Дебати відбуваються в медах проекту “Активна Громада: право вибору”. Проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».