ГО «Київський Дебатний Клуб» розпочала реалізацію проекту «Академія активних громадян»

7 травня відбулося відкриття «Академії активних громадян». Мета проекту – формування нового покоління активістів, що будуть обізнані в інструментах громадської участі та використовуватимуть їх задля розвитку громади міста Києва. У майбутньому ці активісти будуть проводити заходи та адвокаційні кампанії з метою підвищення правової освіти містян та формування громадянської культури серед жителів міста.

Академія, Київ (2)

З мотиваційною промовою напочатку виступила виконавча директорка Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська. Вона відмітила цінність співпраці у сучасному суспільстві та важливість участі громади міста у вирішенні локальних проблем.

Далі представники Університету сучасних знань, Дарина Кушерець – доктор юридичних наук й Ольга Терещенко – заступниця директора Коледжу сучасних знань, розповіли про цінність активної участі громадян у суспільстві майбутнього та важливість неформальної освіти.

Академія, Київ (1)

У ході першої зустрічі відбувся в перший тренінг у межах Академії: «Активізація громадян». 20 молодих та активних людей міста Києва працювали над концепцією активного громадянина: хто це? Які риси має? Які основні характеристики? Одноголосно учасники визначили, що справді активним громадянам небайдужа доля свого міста. Вони не очікують дива, а самі вирішують свої проблеми.

На наступному тренінгу, 14 травня, учасники дізналися про такі інструменти участі, як запит на інформацію, заява/ пропозиція/ скарга та колективне звернення. Окрім теоретичної частини, молодь на практиці вчилася заповнювати документи і правильно їх оформляти.

Академія, Київ (4)

Академія складається з 10 занять на теми інструментів участі, фандрейзингу, ораторських навичок, комунікації. Також в межах проекту пройде ярмарок громадських організацій та ініціатив. До ярмарки вже долучені київські громадські організації (Інтегріті.ЮА, Україна: дій; Об’єднання студентських ініціатив, Товариство «Знання»). Учасники Академії пройдуть стажування в цих організаціях та напишуть власні проекти адвокаційних кампаній. Автори трьох кращих проектів отримають ресурси на реалізацію проекту.

Академія, Київ (3)

Президент ГО «Київський Дебатний Клуб» Олександр Ружицький вважає, що проблеми потрібно не лише обговорювати, а ще й вирішувати. «Тому не витрачаємо життя даремно – змінюємо світ навколо себе. Академія – це старт і поштовх до змін кожної людини, до розвитку справжніх патріотів країни, які не словами, а справами готові боротися за майбутнє. Ми віримо, що саме молодь може це зробити», – зазначив Олександр.

Проект реалізовується у співпраці з Київським молодіжним центром за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).