Запровадження професійного ліцензування лікарів – тема публічної консультації у Харкові

14 травня у Харкові відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Харківської, Луганської та Полтавської областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

МОЗ ПК, Харків

Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

МОЗ ПК, Харків 2

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря. Вони сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

«Тема ліцензування лікарів стає все більш популярною серед професійної спільноти. Сьогодні ми у Харкові, і близько 100 лікарів в залі.  Для них такі заходи дещо незвичні, бо тут вони не лише слухають, а мінімум 60% часу – говорять. Висловлюють свої ідеї щодо реформи та норм майбутнього закону. Мрію, щоб в подальшому усі реформи проходили публічні консультації», – говорить модераторка заходу, заступниця голови Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська.

МОЗ ПК, Харків 0

Разом з лікарями під час роботи в групах були обговорені ключові аспекти змін:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

Любов Доля, лікарка Куп’янського територіального медичного об`єднання відмічає, що консультації це дуже корисний інструмент для прогресу реформи. «Це важливо для того, щоб зміни враховувалися саме на місцях, щоб система відкидала негативні явища. Реформа рухається, є зміни і вони дійсно якісні. Якщо ця система спрацює, то буде наш спільний успіх».

МОЗ ПК, Харків 3

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

«Корисна дискусія, була і полярність думок. Проте, є враження, що нас хочуть чути. Є діалог і на сьогоднішній час є зміни, яких всі чекають. Велике побажання, щоб ми вміли скористистатися змінами на краще. Владі частіше треба приділяти увагу виконавцям та проводити такі публічні консультації», – поділилася враженнями лікарка Кременчуцької ЦРЛ Марія Ігнатчук.

Консультації проводитимуться з квітня по червень 2019 року. Публічні обговорення вже відбулися в Києві, Ужгороді, Львові й Вінниці, Сумах. Наступні консультації пройдуть у Рівному, Дніпрі, Черкасах, Одесі. Взяти участь зможуть лікарі з усіх сіл, селищ, міст, громад України.

МОЗ ПК, Харків 4

Медичним фахівцям, які не можуть особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

МОЗ ПК, Харків 1

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).