20 березня у Кремінній відбувся форум-театр на тему «Право вибору переселенців». Захід проходив у Будинку дитячої творчості.

У заході взяли участь 33 активісти, серед них – 14 вимушені переселенці, студенти та мешканці міста. Представники «Активної Громади» розповіли про діяльність Інституту «Республіка», акцентували увагу на основних недоліках виборчого законодавства. Також жваво обговорювали стан виборчої реформи в Україні.

2

Студенти коледжу Луганської державної академії культури і мистецтв сформували сценарій реальних життєвих ситуацій внутрішньо переміщених осіб з якими вони стикались та створили виставу життєвої проблеми «право вибору» переселенців в період місцевих виборів в Україні.

Своїми враженнями про те, як проходив форум-театр у Кремінній, поділився місцевий координатор ВІ «Активна Громада» Дмитро Бондаренко.

«На постановку сцен і репетицію форум-театру до нас прийшли учні коледжу Луганської академії культури і мистецтв, які є тимчасово переміщеними особами. Сценка стосувалася порушення права ВПО, які не можуть взяти участь у місцевих виборах, хоча вже більше трьох років проживають у цьому місті, платять податки і є членами громади.

Якби про ці права, порушені щодо переселенців, говорилося всуху з трибуни, просто як звіт – це було б зовсім нецікаво і сприймалося б глядачами зовсім не так. Коли на сцені грали майбутні актори і говорили про сокровенне – це було дуже цікаво, наочно, дохідливо, і акторська гра зачепила глядачів».

4

Примітка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні.