24 березня в Розумному Хабі відбувся Форум-театр «Право вибору переселенців». Метою такого заходу стало сприяння реалізації конституційних прав ВПО та їх активної участі у розбудові громади та країни в цілому через інструмент прямої демократії — вибори.

Форум-театр Суми Активна

Зауважимо, що формат «форум-театру» новий для міста – раніше майже не зустрічався і не використовувався на заходах Сум. Та не зважаючи на це, захід зібрав більше 20 людей, з яких 10 — стали учасниками вистави, поділившись на три команди, а інші — глядачами. Джокером форум-театру в Сумах був Михайло Будурович — координатор ВІ «Активна Громада» у місті Кам’янець-Подільський.

Форум-театр Суми 2

Учасникам сподобався творчий підхід, вони схвально висловлювалися на його користь.

«Дуже цікавий і незвичний для мене формат роботи та взаємодії в групі. Якщо подумати, то багато проблем  сучасності можна порушити ним!» —  розповіла Валерія Омесенко, учасниця форум-театру.

Форум-театр Суми 3

Наприкінці відбувся «мозковий штурм», де учасники подумали над можливими темами форум-театрів. Серед них: толерантність (ЛГБТ-спільноти, расизм, люди з інвалідністю), вплив Інтернету на життя, покращення міста, транспортна інфраструктура.

«Активна Громада» у місті Суми продовжить роботу в межах діяльності, використовуючи цей інтерактивний формат роботи й надалі.

Форум-театр Суми 1

Довідково. Подібні вистави відбуваються в 20 містах України в межах діяльності «Інституту «Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка»