Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 12.03 – 25.03.18

м. Київ

Протягом січня-лютого ВІ «Актина Громада» в межах діяльності Інституту «Республіка» налагоджує співпрацю з міськими радами шляхом підписання Меморандуму про співпрацю. Цю діяльність активісти проводять під час реалізації проекту «Задай курс владі». Таким чином, сторони заявляють про намір співпрацювати та здійснювати спільні заходи з метою залучення громадян, аби впроваджувати пріоритетні цілі, котрі прописані у стратегіях розвитку міста.

ЗКВ, проміжні результати

Також регіональні координатори спрямовують діяльність на підвищення обізнаності громадян про інструменти прямої демократії, активізацію населення та залученість до участі в прийнятті рішень на місцевому рівні.

Зокрема, подовжений проект «Задай курс владі» реалізовується у 30 містах в частині організації публічних консультацій. Серед них – 18 обласних центрів і 12 малих міст. У частині сприяння публічного звітування міських голів Інститут буде виконувати проект у 12 малих та в 1 обласному центрі.

Меморандуми уже підписані в Добропіллі, Дрогобичі, Жмеринці, Запоріжжі, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львові, Полтаві, Рівному, Скадовську, Ужгороді, Хмельницькому.

Публічні консультації з громадянами стартували в Полтаві, Дрогобичі та Скадовську. На фінальній стадії запуску – Добропілля та Зіньків. Що ж до публічного звітування міських голів, то мери Кам’янця-Хмельницького та Жмеринки готові до спілкування з громадянами.

***

м.  Полтава

У Полтаві триває публічна консультація. Громадськість міркує, на честь якого визначного діяча має бути названий Міжнародний аеропорт «Полтава». Серед можливих варіантів – Микола Гоголь, Іван Котляревський, Іван Мазепа, Симон Петлюра, Григорій Сковорода.

Полтавщина стала першою областю, де стартували публічні консультації за ініціативи Полтавської обласної ради та в межах кампанії, яку реалізує ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка». У планах громадської організації – проведення консультацій по всіх регіонах України у 30 містах.

1516618365 (4)

Хто ще не встиг висловити свою думку – встигніть це зробити на ресурсі «Ваша Думка» – https://vdmk.org/3011 або  відправи SMS «3011(пробіл)цифра відповіді» на номер 093-177-00-35 (вартість SMS згідно з тарифами оператора).

Публічна консультація триває до 31 березня 2018 року.

***

м. Дрогобич, Львівська обл.

Мета публічної консультації у Дрогобичі – визначити слоган, який стане частиною туристичного обличчя міста. Над брендингом, що буде складатися зі слогану та лого, представники міської ради і громади працюють уже два роки. Наразі до цієї роботи долучилася широка громадськість. Завдяки такому формату, як публічні консультації, усі охочі дрогобичани можуть взяти участь у дискусії.

На публічну консультацію винесені такі варіанти слогану:

  1. Дрогобич – у ньому вся сіль!
  2. Дрогобич – аліґанське місто!
  3. Дрогобич – півтора міста!

Ці три варіанти були відібрані у результаті креативної кампанії з вибору слогану, що тривала протягом 2017 року.

Дрогобич

Публічна консультація триває до 31 березня. Усі охочі можуть висловитися на ресурсі «Ваша Думка» за посиланням https://vdmk.org/8294 або відправивши SMS «8294(пробіл)цифра відповіді» на номер 093-177-00-35 (вартість SMS згідно з тарифами оператора).

***

м.  Скадовськ, Херсонська обл.

У Скадовську також триває публічна консультація. На неї винесли питання розвитку інфраструктури та благоустрою міста.

Міський голова Олександр Яковлєв зазначив: «Так сталося, що головна площа міста вже багато років лишається без офіційної назви. Єдине свідчення про назву є у карті від 1904 року, де вона називається Соборна. І це не дивно, бо саме там знаходився Свято-Сергіївський храм. Сьогодні є декілька неофіційних назв: Соборна, Центральна. Кожна має право на існування, але, враховуючи історичну справедливість, я вважаю, треба повернути назву Соборна».

Ідея щодо назви площі обговорювалась у колі громадських організацій міста, з владою, проводились дорадчі консультації з лідерами думок. Прийшов час винести це питання на загальне обговорення, аби спільно прийняти оптимальне рішення.

Запропоновані варіанти назв від громади та влади – «площа Соборна» та «площа Центральна».

Skadovsk (3)

Публічна консультація триває до 31 березня.

Хто ще не встиг зробити свій вибір – заходьте на ресурс «Ваша Думка» та обирайте назву площі – https://vdmk.org/5068 або надсилайте СМС з текстом «5068(пробіл)цифра відповіді» на номер 093-177-00-35.

***

м. Кропивницький

15 березня у селі Степове Первозванівської ОТГ Кіровоградського району регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада: право вибору» Анатолій Стоян провів тренінг «Взаємодія громади з владою» та презентацію посібника «Інструментарій для громадян».

Під час тренінгу відбувся обмін думками щодо повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Говорили про те, як громада може впливати на прийняття рішень владою на місцевому рівні, який інструментарій для цього найкраще застосувати та як домогтися синергії.

1_1_1

Учасники тренінгу взяли участь в імпровізованому театрі, випробувавши себе в ролях очільників громади, депутатів, посадових осіб та громадян, котрі бажають щось змінити в своєму селі, та тих, хто звик жити за правилом «моя хата скраю»… За результатами тренінгу учасники отримали корисну інформацію та посібники «Інструментарій для громадян», які можна використовувати у майбутньому на практиці. Троє осіб приєдналися до активної діяльності, зокрема братимуть участь в засіданнях сільського клубу «Активної Громади», а одна особа – до активної команди.

***

м. Рівне

16 березня Інститут «Республіка» на запрошення відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради провели інтелектуально-розважальний захід. Представлення інструментарію для громадян в форматі брейн-рингу “Впливай!” відбулося в приміщенні Смизької ЗОШ І-ІІІ ступенів.

28907665_1694390377316233_1272785065_n

Під час презентації посібника «Інструментарій для громадян» координаторка ВІ «Активна Громада» у м. Рівне Наталія Малиновська розповіла про досвід громадських кампаній різних організацій, зокрема Інституту «Республіка». Акцентували увагу на ключових етапах планування діяльності та розробки плану будь-якої громадської кампанії. Не оминули увагою вдалі та ефективні приклади діяльності громадських активістів у різних куточках України, а також презентували діяльність “Активної Громади”, безпосередньо, у м. Рівне.

У заході взяли участь 25 учнів із Смизького, Студянського, Березького, Тур’янського закладів загальної середньої освіти Смизької громади, а також їхні вчителі.

Після презентації команди шкіл зіграли в брейн-ринг, вгадували відповіді на тематичні блоки. Розпочали з розминки, і перші питання стосувалися новин України та світу, зокрема політичних. Окремі блоки стосувалися історії Інституту «Республіка», інформації з інструментарію для громадян.

28943088_1694390257316245_789056309_o

Вирішальним став спеціальний додатковий блок питань під назвою “Рівненщина туристична”. Суддями гри виступили вчителі шкіл Смизької громади. Після основного блоку питань, переможцем стала команда «Республіка». Переможці отримали заохочувані подарунки – цікаві художні та мотиваційні книги, які отримали не лише команда-переможець, але і капітани інших команд-учасниць! Також всі учасники отримали посібник «Інструментарій для громадян» та сертифікати про участь у брейн-рингу.

***

м. Кам’янець-Подільський, Хмельницька обл.

Весна для активних студентів коледжів у Кам’янці-Подільському почалася з відбіркового етапу Міського весняного студентського дебатного турніру.

Цього разу теми дебатних ігор були близькими для представників навчальних закладів. Команди з медичного училища дебатували з приводу відміни абортів. Студенти податкового коледжу обговорили актуальність введення стипендій на контрактній формі навчання та відміну форми у ВНЗ.

Ясність і точність аргументів, представлених на дебатах у коледжі ПДАТУ, була спрямована на важливе питання – необхідності й доцільності ЗНО для студентів І-ІІ рівнів акредитації. Студенти показали високий рівень знання теми, на що звернули увагу судді.

“Протягом трьох днів команда “Активної Громади” мала неабияке задоволення від тих дебатних змагань, які відбувалися в коледжі. Якість підібраних аргументів та харизма деяких учасників вражає. Студенти справді бажали перемоги, і це було неймовірно”, – зауважує координатор ВІ “Активна Громада” Михайло Будурович.

Відбіркові дебати в індустріальному коледжі припали на 14 березня, День добровольця. Серед тем, які були запропоновані, жереб символічно випав на відміну загальної військової повинності. Тема запальна і близька кожному студенту, особливо на старших курсах. Що краще військова повинність чи професійна армія? – Кожна команда відстоювала свою думку.

29425724_225689628008375_4276403369309896704_n

Темою гри в соціально-економічному коледжі стало запровадження обов’язкових фізичних навантажень щодня у навчальних закладах. За словами учасників, їм доводилося швидко знаходити аргументи “ЗА” і “ПРОТИ”, і часом це вдавалося важко. Проте, саме такі дискусійні теми змушують досліджувати приблему з різних сфер життя.

Переможці отримають право брати участь в 1/4 весняного міського Дебатного турніру. А переможці фіналу зможуть поїхати в Київ на Національний дебатний турнір, де представлятимуть своє місто серед 30 команд з різних куточків України.

Організацію дебатів забезпечували ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка” спільно з активістами Дебатного Клубу міста Кам’янця-Подільського, відділ молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради, адміністрації вищих навчальних закладів.