У ході презентації активні мешканці міста Новомосковська та смт. Меліоративне мали змогу дізнатися про кращі механізми комунікації з представниками влади.

24 березня у приміщенні Новомосковської центральної міської бібліотеки відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян». У заході взяли участь 22 особи. Це громадські активісти, члени Товариства «Просвіта», представники Новомосковського молодіжного центру, інші активні мешканці міста та району.

photo_2018-03-25_00-41-25 (2)

«Інструментарій для громадян»  — зібрання кращих практик, засвоєних уроків та успішних історій Інституту «Республіка» та Центру UA; все, що стане в нагоді для започаткування власної ініціативи, яка залучить громадян та владу до вирішення нагальних проблем громади. Посібник написаний простою мовою та містить практичні поради для застосування у громадській діяльності. Підійде людям, які хочуть діяти, але не знають з чого і яким чином почати свою активну діяльність.

Як зазначив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Дніпро Дмитро Чернишов, подібні презентації відбуваються у десятках міст України та дійсно допомагають громадянам у втіленні їхніх ініціатив на місцевому рівні.

«Ми були приємно вражені обізнаністю щодо інструментів участі та бажанням здійснювати зміни у своїх громадах серед мешканців Новомосковська та Меліоративного. Не сумніваюся, що вони використають поради з посібника», – підсумував Дмитро.

Презентація 3

Після презентації обговорили механізми та інструменти залучення громадян до прийняття рішень на місцевому рівні. Активісти провели невелику гра-симуляціяю з присутніми, де частина грала роль влади, інші – громадськість. У результаті учасники краще зрозуміли механізми взаємодії з органами влади. Найбільше вони цікавилися можливостями у громадській діяльності та питаннями роботи органів місцевого самоврядування в області, запитували про бюджет участі та петиції. Наприкінці, учасники висловили бажання щодо появи більшої кількості інструментів електронної демократії у Новомосковську за прикладом інших міст України.

Кожен охочий отримав примірник книги «Інструментарій для громадян: посібник із залучення вашої громади до політичних процесів». Презентація відбулася в межах проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Примітка. Презентація відбулася за підтримки Національного Демократичному Інституту (НДІ), за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».