19 березня в Харкові відбувся форум-театр «Право вибору переселенців», організований місцевим осередком ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка”. Виставу створювали сім акторів, серед яких була переселенка з Луганська, яка і розповіла історію власного життя.

Харків форум-театр (1)

Протягом 4 годин учасники-актори розробляли та готували виставу, основна мета якої –  привернення уваги до проблеми дискримінації внутрішньо переміщених осіб та порушення їх основних прав.  Розробка сценарію та безпосередньо вистава проходили в приміщенні Українського державного університету залізничного транспорту.

Харків форум-театр (5)

Після репетиції учасники  показали виставу широкій аудиторії, яка включала представників міської та обласної влади. Важливо було привернути увагу до проблем, з якими стикаються ВПО: у виборчій сфері, в адміністративних установах і побутовому житті. Долучити учасників до процесу захисту прав ВПО та популяризувати ідею єдності, рівності і взаємодопомоги в суспільстві. Участь у форум-театрі спонукала як глядачів, так і акторів розвивати більш чутливе ставлення до внутрішньо переміщених осіб, допомагати їм і долучатися до процесу відстоювання їх прав.

Харків форум-театр (4)

«Усі актори змогли вжитися в свої ролі, проявити креатив.  Глядачі дуже емоційно та позитивно сприймали театр. Тому, можу сказати, що попит на подібні заходи існує. Мною, як джокером, були використані вправи на знайомство та емоційне налаштування групи акторів. Студенти легко вжились в ролі, змогли передати проблему переселенців», – розповіла джокер, координато ВІ «Активна Громада» в Запоріжжі Анна Єрьоменко.

Харків форум-театр (3)

Довідка. Подібні вистави відбудуться в 20 містах України в межах діяльності Інституту “Республіка” та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» за підтримки Фонду сприяння демократії при Посольстві США в Україні. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка».