Уже протягом місяця у Скадовську громадяни визначають майбутню назву головної площі міста на перехресті вулиць Сергіївська та Гагаріна. Запропоновані варіанти назв від громади та влади – «площа Соборна» та «площа Центральна».

Як уже раніше зазначав мер Олександр Яковлєв: «Так сталося, що головна площа міста вже багато років лишається без офіційної назви. Єдине свідчення про назву є в карті від 1904 року, де вона називається Соборна. І це не дивно, бо саме там знаходився Свято-Сергіївський храм. Сьогодні є декілька неофіційних назв: Соборна, Центральна. Кожна має право на існування, але, враховуючи історичну справедливість, я вважаю, треба повернути назву Соборна».

Станом на 22 березня жителі Скадовська висловили свою думку наступним чином:

Скадовськ ПК, на 22.03.18

Хто ще не встиг зробити свій вибір – заходьте на ресурс «Ваша Думка» та обирайте назву площі – https://vdmk.org/5068

Або надсилайте СМС з текстом «5067 цифра відповіді» на номер 093-177-00-35.

ВАША ДУМКА ВАЖЛИВА!

А ми нагадаємо, чому саме ці найменування претендують на назву головної площі міста!

Площа Соборна

Цілі століття українці були роз’єднані та розділені між різними державами. Скільки часу й зусиль потрібно було Україні, аби стати незалежною і єдиною! День соборності України – свято втілення мрії про єдність.

22 січня 1919 року об’єдналися дві українські держави, котрі постали на руїнах великих імперій: одна – Російської, інша – Австро-Угорської. Українська Народна Республіка (УНР) і Західноукраїнська Народна Республіка (ЗУНР) утворили єдину соборну Українську державу.  Погляньмо на значення слова «соборність».

Пряме (із філософського словника): соборність – це єдність усіх членів Церкви для спільного відшукання шляху до порятунку. У Скадовську на сьогодні є релігійні об’єднання, що представляють понад десять різних конфесій.

У контексті української ситуації: це ідея об’єднання всіх етнічних українських земель у єдиній державі.

Скадовськ – це місто, де проживає понад 10 етнічних національностей. Тут їхнє коріння, ці люди небайдужі до розвитку міста. А ще для Скадовська назва площі має не лише символічне значення, а й історичне. Адже на розі вулиць Сергіївської та Гагаріна знаходився храм, збудований засновником нашого міста, паном Сергієм Балтазаровичем Скадовським, який мріяв, щоб місто було комфортним для життя.  Тому площа Соборна стане основною не тільки для проведення заходів, а й площею єднання для містян різних національностей і конфесій.

Площа Центральна

Ця назва зрозуміла сама по собі. Кожен мешканець міста, коли чує «центральна», розуміє, про яку площу йдеться. Протягом тривалого часу ця площа у центрі Скадовська була для містян дійсно центральною, адже саме тут проходили всі значущі організаційні та святкові заходи. Наймасштабніші події у житті міста відбуваються саме тут. Можливо, прийшов час зробити неофіційну назву офіційною?

Зазначимо, що публічні консультації відбуваються в межах проекту «Задай курс владі» від ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка».

Довідкову інформацію запитуйте у представників ініціативної групи: Андрія Павлюка , тел. (066) 1761521, Сергія  Кеби, тел. (095) 8764339, та в міськвиконкомі: Лілії Козел , тел. (05537) 53452

Публічна консультація триває до 31 березня.

Довідка.  Проект «Задай курс владі» втілюється за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).