Продовжуємо розповідати історії обмінами

До “Активної Громади Харкова” в гості приїхав громадський активіст та член YMCA_Львів Володимир Беркич. YMCA – одна з найбільших та найдавніших всесвітніх організацій для розвитку молоді. Заснована 1844 року в Лондоні Джорджем Вільямсом. Сьогодні нараховує близько 30 млн членів у понад 130 країнах світу.

АГ Харків, обмін досвідом

“Активна Громада Харкова” у своїй діяльності безпосередньо працює з молоддю, тому обмін передбачав насичену програму не лише знайомств з громадською діяльністю, а й самим містом, його мешканцями. Мета такого обміну – поділитися досвідом із залучення громадян до змін на місцях та налагодження комунікації між органами місцевої влади й громадськими організаціями.

Першого дня координатори Андрій Руденко та Олександра Щукіна презентували діяльність ВІ “Активна Громада Харкова”. Розповіли про приклади успішно реалізованих кейсів з громадської діяльності, зокрема, і про Галерею реформ, до якої залучали людей, що ніколи не долучалися до роботи ГО. Про вплив громадського сектору на розбудову місцевого самоврядування. Активісти також представили публічні консультації та Клуб “Активної Громади”, під час якого проводять навчальні тренінги з інформаційної гігієни та медіагроматності. Після чого виступив гість, який поділився своїми враженнями та досвідом з міста Львова.

м. Харків АГ, обмін досвідом

Наступного дня активісти вийшли на щотижневу інформаційну годину. Тему обрали – як громадськість і громадська думка можуть впливати на життя містян, а головне – як це може вплинути на рішення місцевих органів влади. Під час спілкування з перехожими порівнювали досвід Харкова і Львова.

Тетяна, студентка 3-ого курсу зауважила: “Це було трохи незвично, зустріти хлопця зі Львова, якій спілкувався з харків’янами. Я сама з Чернігова, і у нас не вистачає співпраці влади і громади, як і в принципі по всій Україні. Це дуже добре, що молодь намагається змінити цю ситуацію та має активну громадську позицію“.

Харків, обмін досвідом

За словами львів’янина Харків здивував його архітектурою та приємними людьми.

– Мені випала нагода познайомитися із різноманітними цікавими активістами, журналістами, волонтерами та громадськими діячами, що продовжують невпинно будувати активне суспільство. Харків зустрічав виставками сучасного молодого мистецтва, а проводжав науковими пікніками. Було весело і пізнавально. Завдяки “Активній Громаді” розмовляв із жителями міста, пізнав їхні потреби та загалом вивчав суспільну думку. Це відбувалося під час інформаційних годин, так і неформально – екскурсіями міста. Саме в “Активній Громаді” я знайшов товаришів та однодумців. Разом з тим спільно намагалися знаходити рішення, обмінювалися думками. Дякую Інституту “Республіка” за неймовірний досвід по-новому відкрити для себе Україну, тісніше поєднатися з громадами інших міст, – говорить Володимир Беркич.

Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).