У Херсоні завершився фестиваль “ХерсON Фест”

Фестиваль “ХерсON Фест” пройшов насичено та з позитивним результатом, незважаючи на погану погоду. Він зібрав усіх, хто любить культурний та активний відпочинок не лише з Херсонщини, а й з усієї України. Попередньо, такі ж фестивалі пройшли у Львові, Хмельницькому та Запоріжжі.

Окрім, улюблених музичних виконавців учасників очікувала Алея громадських організацій “GROWMADA”. Тут громадські організації презентували свою діяльність у креативний спосіб, пропонуючи присутнім виконати різні активності. Таким чином, учасники не лише отримали інформацію, але й трішки долучилися до звичних активностей цих організацій. Це дало змогу “пофестивалити” не лише весело, але й з користю.

5 жовтня вулиці Херсону зустріли своїх гостей ріками дощу. Тому, перший день змусив всіх учасників змінити локацію проведення фесту. Організатори запропонували представникам ГО розповісти про свою діяльність виступом зі сцени. Це було неочікувано, але активісти сміливі люди, які не бояться нічого! У цей день близько 16-ти організацій презентували свою діяльність у форматі розповіді та відповідали на запитання учасників.

херсон2

– Презентуючи нашу діяльність я розповідав про електронні інструменти участі громадян у житті свого міста та країни. Як виявилося, представники інших організацій знали про нашу діяльність, а пересічні громадяни ні. Тому, вони задавали багато запитань про те, як робити колективні звернення, до кого звертатися для вирішення місцевих проблем. Поступово моя презентація перейшла у формат “практичних порад” для місцевих жителів. Також, я розповів про обов’язки громадян та обов’язки депутатів. І тут також були запитання: що повинен робити депутат, який представляє округ та, які він повноваження має. Мені сподобалися виступи інших ГО та я бачу сенс співпрацювати з “Товариством Червоного Хреста в Україні”, “Всеукраїнською організацією людей з інвалідністю “ВЕЛІД” та ГО “Глобальний Погляд”. Загалом, спілкування у перший день було досить продуктивним та насиченим, – ділиться Андрій Павлюк, комунікаційний координатор ВІ “Активна Громада”.

Другий день фестивалю, на щастя, був сонячний. Це дозволило провести цей день під відкритим небом.

Цього разу ВІ “Активна Громада” Скадовщини здивувала всіх присутніх інтерактивним кросвордом. Кількість учасників була більшою, ніж кількість підготовлених кросвордів. За 4 години дії нашої локації кросворд розгадали більше 70 людей. Коли не вистачило бланків з кросвордами, довелося збирати громадян у невеличкі групи, по 4-5 осіб, які колективно розгадували кросворд. Це було на краще, адже гуртувало учасників над вирішенням спільного питання.

херсон

– Я маю достатньо досвіду роботи, як з дорослими, так і з дітьми. Але неочікуваним для мене стало те, що найбільш обізнаним в розгадуванні нашого кросворду став хлопчик, якому близько 10 років. З 15 запитань він відповів правильно на 12. Це приємно здивувало. Однак, з іншого боку, неприємно вразило те, що більшість громадян, які долучилися до розгадування кросворду навіть не знали, що можуть впливати на рішення влади. Вони ніколи не чули про такий інструмент, як публічні консультації. Тому я з великим задоволенням розповідав про нього. Для того, щоб мотивувати їх, я поділився успішним досвідом використання цього інструменту в інших містах нашої країни, – розповідає Андрій Павлюк.

Одним із запитань кросворду було про публічні консультації. За словами активіста, громадяни були приємно враженні, що існує такий інструмент. Для того, щоб познайомити громадян з історією та реалізацією публічних консультацій в Україні, комунікаційний координатор Андрій Павлюк зробив міні презентацію цього інструменту, поспілкувався з кожним учасником, що завітав до локації та роздав листівки з детальною інформацією про діяльність Інституту “Республіка”.

херсонфест1

– Ми дуже раді, що фестиваль пройшов і в нашому місті. Ми чули позитивні відгуки про фестиваль від наших колег з міста Лева та Запоріжжя. Тому, з ентузіазмом готувалися до такого ж фестивалю. Хоч погода трішки зіпсувала наші плани, але все ж таки нам вдалося досягнути головної мети: розповісти про нашу діяльність, про те, що активісти це не “обрані люди”. Активісти – це всі ми, коли в нас є не лише бажання, щось змінити, але й план дій та рішучість. Я впевнена, що цей захід допоміг, як і громадським організаціям, так і учасникам,  – розповідає Пономаренко Валентина, регіональна координаторка ВІ “Активна Громада” у Скадовську.

Дякуємо організаторам фестивалів та ініціаторам Алеї ГО, яка створена за підтримки USAID_ENGAGE, що надали громадським організаціям можливість долучитися та презентувати свою діяльність. Віримо, що такі заходи сприяють не лише підвищенню рівня обізнаності серед громадян про діяльність ГО, але й мотивують їх долучатися до ГО, ініціювати власні проекти та ставати активними учасниками змін в країні.