Останнього дня осені, 30 листопада, у конференц-залі Комсомольського політехнічного технікуму Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського зібралися студентська молодь, громадські активісти та представники місцевих ЗМІ.

Перед глядачами з вітальним словом виступила директорка КПК КрНУ Наталія Дзина та координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» у Горішніх Плавнях Володимир Дмитренко. Далі учасники заходу побачили саму презентацію посібника для активних громадян «Інструментарій для громадян” у вигляді театралізованої вистави, яка моделювала заняття у вищому навчальному закладі.

121

За сюжетом, першою була пара з екології, під час якої викладач за допомогою мультимедіа-презентацій показав стан із забрудненням навколишнього середовища нашої країни та приклади громадських ініціатив, які на практиці довели, що силами громади можна покращити стан довкілля своїх міст та сіл. На питання студентів: «яким чином вони можуть саморганізуватися та почати робити добрі справи, як і ті активісти з презентації?» викладач відповів, що вони про це можуть дізнатися, наприклад, у викладача з правознавства.

111

Тому, студенти підбадьорилися та з нетерпінням стали чекати наступну пару – основи правознавства. Під час заняття викладач на прохання хлопців і дівчат за допомогою презентації доповів про законодавчі аспекти громадської активності, створення громадських ініціатив та організацій тощо. А на запитання «чи тільки екологічні проблеми можна вирішувати шляхом громадської активності?» показав приклади інших ініціатив з усієї країни, де молодь самоорганізувалася задля покращення життя та розвитку своїх населених пунктів.

123

Таким чином, 76 мешканців Горішніх Плавнів, Кременчука, Потоків, Солониці, Гадяча, Микільського, Озер, Ромодану, Максимівки, Салівки, Богодухівки та інших населених пунктів центральної України, які готували та дивилися цю виставу, дійшли висновку, що активна життєва позиція, соціальна та громадянська відповідальність студентів, викладачів, журналістів, робітників заводів та приватних підприємців – усіх громадян, максимально сприятиме якнайшвидшому розвитку нашої країни.

Всі учасники заходу отримали свій посібник з активності, буклети з інструментами участі у прийнятті рішень на місцевому рівні та газету для активних громад «Наші Вісті».

Довідково. Презентацію організовано регіональним представництвом Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Горішні Плавні за підтримки КПК КрНУ та National Democratic Institute – NDI.