Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 28.11 – 05.12

 м. Тернопіль

28 листопада в Актовій залі ТДМУ Рустам Ергешов, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Тернополі представив посібник «Інструментарій для громадян», у якому кожен може знайти інструменти впливу на суспільну ситуацію: моніторинг, переговори, організація громадян навколо вирішення проблеми. Книга здебільшого акцентує увагу на важливості залучення людей на місцевому рівні задля впливу на владу та правильному контакті з представниками влади.

ternopil

Проте, щоб згуртувати навколо себе громаду, потрібно вміти правильно доносити свої ідеї. Тому, Іван Омелян, тренер з публічних виступів та керівник Відкритого університету реформ, провів майстер-клас «Публічні комунікації, як метод роботи з громадою», щоб розповісти про усі секрети успішного мовця.

Страх не повинен заважати донесенню інформації до слухачів – фізичні вправи, гімнастика обличчя та уява повинні допомогти побороти його. Іван також не оминув увагою важливість правильного зовнішнього вигляду, постави, рухів. Голос варто підлаштовувати під необхідний образ: воїн, мудрець, візіонер чи друг. Учасники майстер-класу також почули про певні «гачки», які допоможуть тримати в тонусі всю аудиторію.

 

м. Богуслав, Київська обл.

28 листопада для студентів Богуславського гуманітарного коледжу та для школярів – учасників Всеукраїнського освітнього проекту «Відкривай Україну» був організований навчально-практичний тренінг з активізації громадської діяльності в рамках презентації посібника «Інструментарій для громадян». Захід проводився на базі КВНЗ КОР «Богуславський гуманітарний коледж» за підтримки адміністрації закладу.

boguuslav1

Організаторами заходу стали ВГО «Інститут Республіка» спільно з громадською організацією «Буслав Січ». Програма розпочалась зі вступного вітального слова координатора ВІ «Активна Громада» Анастасії Ращенко, після чого Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка», розповіла присутнім про важливість активної громадської позиції для розвитку суспільства. Вона також проінформувала присутніх про діяльність Інституту «Республіка» та, зокрема, про ВІ «Активна Громада» і власне, презентувала посібник «Інструментарій для громадян». У книзі розміщений корисний алгоритмом для громадської діяльності, зокрема методи активізації, способи налагодження співпраці з владою та інструменти громадської участі.

 

с. Тарасівка, Київська обл.

Презентація посібника із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян» у місті Боярка відбулася 28 листопада. Зі вступним словом виступив координатор «Активної Громади» Олександр Іванічев, який ознайомив присутніх з діяльністю «Інституту Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Наступним до слова запросили мережевого координатора Інституту «Республіка» Віталія Гліжинського, який розповів про мету «Інструментарію для громадян», а саме, чому варто брати участь у політичних процесах та яким чином можна долучитися до активності. Він також надав пояснення про важливі механізми участі громадян у вирішенні нагальних потреб та як ними користуватися.

taarisi

Наприкінці заходу за активну участь студенти отримали подарунки та посібники «Інструментарій для громадян».  А організатори висловили подяку заступнику директора з виховної роботи БКЕ і ПР Іванні Гетьманчик, депутату Боярської міської ради Генадію Рашковському за допомогу у проведенні цього заходу та студентам за участь.

2 грудня в с. Забір’я, Києво-Святошинського району, відбулося обговорення добровільного об’єднання громад сіл Бобриця, Забір’я, Княжичі, Жорнівки. На зустрічі виступили Олеся Бондаренко – сідьський голова с. Забір’я, Олександр Король – сільський голова Бобриці, Олена Шинкаренко – сільський голова Княжич та Жорнівки, Анатолій Ткачук – директор Інституту Громадянського Суспільства, Роман Іваненко – підприємець, житель м. Києва (опікується створенням об’єднаної територіальної громади в складі сіл Бобриця, Забір’я, Княжичі, Жорнівки, Музичі та Неграші), Олександр Іванічев – координатор ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка».

tarasivka

Метою обговорення було пришвидшення процесу створення об’єднаної громади. Проте, думки сторін розділилися щодо того, де створити центр об’єднаної громади в Забір’ї чи в Княжичах. Як зазначив, Олександр Іванічев, про об’єднання з Бояркою відповідно до Перспективного плану йтися не може, оскільки діючим Законом України «Про місцеві вибори» передбачається проведення виборів в об’єднаній міській громаді за пропорційною виборчою системою, що унеможливить представництво в такій раді людей із сіл. У той же час запропонована громада не може бути визнана спроможною, оскільки не зможе забезпечити низку важливих факторів розвитку ОТГ.

 

м. Херсон

28 листопада в Херсонському державному університеті на факультеті «Психології, історії та соціології» відбулась презентація посібника із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян». Презентація відбулася разом із грою «дебати» між студентами ІІ та ІІІ курсу спеціальності «історія». Крім учасників гри на захід зібрались їх однокурсники, щоб підтримати своїх друзів.

Перед початком змагань, юрист ВГО «Інститут Республіка» Юрій Середа ознайомив присутніх з діяльністю організації та презентував посібник «Інструментарій для громадян», у якому кожен зможе знайти відповіді на актуальні запитання: чому варто брати участь в політичних процесах? яким чином долучитися до прийняття рішень? у чому полягає цінність організації правильної роботи в громаді? І після цього студентам для натхнення презентували вже популярний відеоролик «Ланцюг добра в дії».

hersonn1

Під час заходу судді загадали свій досвід гри в подібних дебатах і наводили позитивні приклади участі молоді у суспільному житті. Віталій Урбанський, як молодий депутат, закликав брати участь у громадському та політичному житті міста, району чи власного селища. Враження учасників та глядачів були теж позитивні. Головні з них – це набутий досвід та натхнення.

 

м. Ужгород

30  листопада в залі судових засідань юридичного факультету УжНУ відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян» у форматі дебатного турніру. Змагання проходили за британською системою – участь взяло 8 команд по двоє гравців. Кожна команда за жеребом мала відстоювати тезу в ролі «влади», або ж її заперечувати в «опозиції». Юнацький максималізм проти еволюційного шляху, рушійність думок молоді проти багаторічного досвіду – у дебатах зійшлися протилежності.

uzhgorod2

Усі теми дебатного турніру стосувались залучення молоді до політичних процесів, зокрема щодо участі в прийнятті рішень органами влади, щодо застосування гаджетів для електронного голосування на місцевих виборах та щодо балотування молоді у депутати місцевих рад.

Переможцями змагання стала команда «Мажоритарщиків» (юридичний факультет) Павло Величко та Василь Дьордь; друге місце у команди «Земельщики в темі» (географічний факультет) Маріанна Беля-Кемінь та Діана Юричканич; третє – у команди «Політологів» (соціологічний факультет) Ігор Гліба та Олександр Сібулатов.

 

м. Черкаси

 30 листопада в Черкасах відбувся Обласний форум інститутів громадянського суспільства «ГРАНТуємо ЗМІНИ 2.0», що був спільною ініціативою Департаменту регіонального розвитку, управління культури та взаємозв’язків із громадськістю Черкаської ОДА та громадських організацій Черкаської області, зокрема й Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Загалом участь взяли понад 200 учасників, серед яких були активні студенти, викладачі, активісти, небайдужі жителі міста та сіл області, які можуть бути рушіями позитивних змін в своїх громадах, представники різних громадських організацій та ініціатив.

15181290_939204762847039_7999830209518207684_n

Поділився секретами пошуку грошей для велорекорду і Сергій Слинько,  координатор центру розвитку місцевого самоврядування в Черкаській області, експерт Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада». Емоційна, щира розповідь, показані два відеоролика про велорекорд та «Країна – це ми! Ланцюг добра в дії!» справили неабияке враження на учасників.

Наприкінці Форуму організатори пропонували учасникам оцінити власні сили займатись громадською діяльністю. Як виявилося, 93% опитаних форумчан відчувають у собі потенціал і спроможність зробити суспільно корисну справу, що надихає і підсилює віру в можливість суспільних змін.

 

 

с. Обознівка, Кіровоградська обл.

2 грудня відбулася ХІІ сесія Обознівської сільради 8 скликання. На цьому засіданні депутатами все ж таки було прийняте «Положення про громадські слухання». Як зазначає регіональний координатор Сергій Міценко, це чергова перемога ВІ «Активна Громада» сіл Обознівка – Катеринівка, яка була ініціатором у розробці цього документу: «Враховуючи ще й прийняте раніше Положення про електронні петиції – це ще один крок до ефективної взаємодії влади з громадою наших сіл».

Після завершення сесії, активісти продовжили роботу й проінформували депутатів про діяльність ВГО «Інститут Республіка», зокрема, про майбутній тренінг з виборчої реформи та нагадали про важливість удосконалення виборчого законодавства.

 

м. Горішні Плавні, Полтавська обл.

30 листопада у конференц-залі Комсомольського політехнічного технікуму Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського зібралися студентська молодь, громадські активісти та представники місцевих ЗМІ.

Перед глядачами з вітальним словом виступила директор КПК КрНУ Наталія Дзина та координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» у Горішніх Плавнях Володимир Дмитренко. Далі учасники заходу побачили саму презентацію посібника для активних громадян «Інструментарій для громадян” у вигляді театралізованої вистави, яка моделювала заняття у вищому навчальному закладі.

123

Понад 75 мешканців Горішніх Плавнів, Кременчука, Потоків, Солониці, Гадяча, Микільського, Озер, Ромодану, Максимівки, Салівки, Богодухівки та інших населених пунктів центральної України, які готували та дивилися цю виставу, дійшли висновку, що активна життєва позиція, соціальна та громадянська відповідальність студентів, викладачів, журналістів, робітників заводів та приватних підприємців – усіх громадян, максимально сприятиме якнайшвидшому розвитку нашої країни.

Всі учасники заходу отримали свій посібник з активності, буклети з інструментами участі у прийнятті рішень на місцевому рівні та газету для активних громад «Наші Вісті».

  

м. Кропивницький

1 грудня регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» ВГО «Інститут Республіка» Анатолій Стоян зустрівся з головою Ленінської районної у місті Кіровограді раді Русланом Фросіняком.

kropyvnyts5

Під час зустрічі обговорювали нагальні питання життєдіяльності ради: реагування на інструменти громадської участі, активізація громадян, а також порядок денний чергової сесії ради в грудні поточного року. Зокрема, цікавили питання щодо проектів на бюджет 2017 р., стан розгляду «Положення про електронні петиції», яке було подане за ініціативи «Активної Громади» Кропивницького.

 

м. Запоріжжя

2 грудня у Запоріжжі відбулась креативна презентація посібника «Інструментарій для громадян» у формі вікторини. Понад 30 представники Профкому ЗНТУ та активних студентів ВУЗу проявляли свої знання стосовно того, як вони можуть взяти участь у громадській діяльності та за допомогою яких інструментів участі. Найактивніші студенти отримали призи. Модерувала захід – Екатерина Романенко.

zporizhzhya

Опісля вікторини модератор заходу закликала активістів поглиблювати свої знання у даному напрямку за допомогою посібника, який отримав кожен з присутніх. Також наприкінці заходу перед учасниками заходу виступила Дарія Тижбіряк, представник Інституту «Республіка». Вона розповіла присутнім, що її громадський шлях теж починався зі студентського профкому. Окрім того, вона наголосила, що отриманий студентами інструментарій стане в нагоді для започаткування власних ініціатив, залучення медіа до своїх заходів, а також впливу на владу