28 листопада в Херсонському державному університеті на факультеті «Психології, історії та соціології» відбулась презентація посібника із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян». Презентація відбулася разом із грою «дебати» між студентами ІІ та ІІІ курсу спеціальності «історія». Крім учасників гри на захід зібрались їх однокурсники, щоб підтримати своїх друзів.

hurson1

Перед початком змагань, юрист ВГО «Інститут Республіка» Юрій Середа ознайомив присутніх з діяльністю організації та презентував посібник «Інструментарій для громадян», у якому кожен зможе знайти відповіді на актуальні запитання: чому варто брати участь в політичних процесах? яким чином долучитися до прийняття рішень? у чому полягає цінність організації правильної роботи в громаді? І після цього студентам для натхнення презентували вже популярний відеоролик «Ланцюг добра в дії».

yura1

І ось розпочалася гра. Тема дебатів була більш ніж актуальна: «Влада повинна залучати молодь до прийняття рішень». Звісно, це твердження розділяли всі учасники гри, але тому вона й гра, що дві команди наводили аргументи на користь цього твердження, а інші – знаходили контраргументи. Дебати вийшли емоційними, хоча більша частина учасників грала вперше. Студенти були азартними, проте логічними та наводили влучні, а іноді досить несподівані аргументи. У підсумку серед чотирьох команд в змаганні перемогла команда ІІ курсу: Марина Скрипниченко та Дмитро Мельник, які представляли команду-опозицію до озвученого твердження.

heerson1

Суддями у дебатах були юрист ВГО «Інститут Республіка» – Юрій Середа, депутат Херсонської міської ради від ВО «Свобода» – Віталій Урбанський та журналіст Херсонської газети «Вгору» – Вячеслав Гусаков. За їх словами, гра пройшла вдало, тому всі присутні отримали позитивні враження і про молодь, і про вміння студентів відстоювати свою думку.

herosn

Судді також загадали свій досвід гри в подібних дебатах і наводили позитивні приклади участі молоді у суспільному житті. Віталій Урбанський, як молодий депутат, закликав брати участь у громадському та політичному житті міста, району чи власного селища. Враження учасників та глядачів були теж позитивні. Головні з них – це набутий досвід та натхнення.

hersonn1

Переможці отримали солодкий приз та запрошення на Турнір між командами різних міст Україні, який відбудеться у грудні в Києві.