Студенти Боярського коледжу екології і природних ресурсів отримали заряд громадської активності та отримали поради щодо вирішення проблем на місцях у рамках презентації посібника «Інструментарій для громадян».

Презентація посібника із залучення громади до політичних процесів «Інструментарій для громадян» у місті Боярка відбулася 28 листопада. Зі вступним словом виступив координатор «Активної Громади» Олександр Іванічев, який ознайомив присутніх з діяльністю «Інституту Республіка» та Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

tarasiv

Наступним до слова запросили мережевого координатора Інституту «Республіка» Віталія Гліжинського, який розповів про мету «Інструментарію для громадян», а саме, чому варто брати участь у політичних процесах та яким чином можна долучитися до активності. Він також надав пояснення про важливі механізми участі громадян у вирішенні нагальних потреб та як ними користуватися.

taarisi

На заході активісти презентували відеоролики: «Країна – це ми! Ланцюг добра в дії!» та «Влада – це ти! Круговорот Народовладдя». Присутні взяли активну участь в обговоренні показаного відео та поступово перейшли до дискусій проблем, які турбують учасників. Зокрема, це незадовільний стан дорожнього покриття, через що навіть маршрутне таксі відмовляється їхати до коледжу; освітлення доріг; вигул собак в несанкціонованих місцях.

ttaras

У свою чергу, заступник директора з виховної роботи Коледжу Іванна Гетьманчик акцентувала увагу на тому, що вже декілька разів писалися звернення про капітальний ремонт дорожнього покриття, але питання так і не вирішено. Дискусія з цього приводу тривала запекла. Зокрема, депутат Боярської міської ради, Генадій Рашковський у своєму виступі зазначив, що неповнолітні студенти практично не мають ніяких прав та можливостей на висловлювання та відстоювання власної думки. Адже право голосу громадяни отримують лише з 18-ти років. Таким чином, щоб донести свою точку зору молоді необхідно шукати повнолітнього посередника, який би зміг відстоювати їхні інтереси. Це є не чим іншим, ніж недосконалість законодавства.

tarasivk

 У ході зустрічі, один студент підняв також питання про будівництво стадіону в с. Гребінки, де він проживає. За його словами, мешканці зверталися до сільського голови з цього приводу, але питання так і не вирішено. Експерти Інституту «Республіка» порадили хлопцю зібрати підписи під петицією до сільського голови, по можливості залучитись підтримкою сільських депутатів і тоді питання будівництва стадіону з великою вірогідністю буде вирішено.

Наприкінці заходу за активну участь студенти отримали подарунки та посібники «Інструментарій для громадян».  А організатори висловили подяку заступнику директора з виховної роботи БКЕ і ПР Іванні Гетьманчик, депутату Боярської міської ради Генадію Рашковському за допомогу у проведенні цього заходу та студентам за участь.

Контакти: Анастасія Ращенко – координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Богуслав, тел.: 063 129-77-40.

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».