Дискусія про цінності, етичні стандарти й соціальну відповідальність депутатського корпусу та подальше використання поведінкових норм відбувалася в Ужгороді під час Форуму «Демократичне управління та етичні стандарти».

29 листопада у м. Ужгород відбувся Форум, участь в якому взяли більше 40 осіб – представники місцевої влади та органів самоврядування, громадські активісти та ЗМІ. Відкрив захід від імені міського голови Перший заступник Іштван Цап. Посадовець відзначив готовність міського голови та ради до відкритого діалогу з громадськістю: «Дуже важливо напрацювати та узгодити цінності, яких будуть дотримуватися не тільки влада, але й громадськість».

uzhgorod1

Після вітального слова модератор дискусії Катерина Станкевич представила напрацьований за участі ужгородців етичний стандарт для депутатського корпусу, що ґрунтується на чотирьох цінностях: відповідальності, поваги, справедливості та доброчесності. Кожен принцип містить норми бажаної та обов’язкової поведінки, яких мають дотримуватися депутати. На переконання координатора Катерини Станкевич активна участь у дискусії молодої генерації депутатів міської ради Віктора Щадея, Романа Богуславського, Олександра Ігната та Олесі Афанасьєвої – це добрий знак того, що в нашому місті все буде добре.

uzhgorod4

Про важливість політичної волі під час прийняття демократичних документів у напрямку прозорості та відкритості місцевих рад говорив мережевий координатор ВІ «Активна Громада» Віталій Гліжинський. Під час свого виступу він також ознайомив присутніх з діяльністю Інститут «Республіка» та акцентував на важливості Ужгороду стати прикладом для наслідування іншим містам України.

uzhgorod3

Зауважимо, що незабаром проект етичного кодексу винесуть на розгляд депутатів міської ради. Про це повідомив Микола Сюсько, голова депутатської комісії з питань регламенту, етики та законності. Депутат звернув увагу, що Регламент міськради в частині етики нині не працює:

Скарги на неетичну поведінку існують, однак, процедури, які дозволяють легітимно вирішувати такі проступки, відсутні. Тому, до процесу врегулювання етичних проступків необхідно залучати й громадськість, – зазначив Микола Сюсько.

Важливо те, що учасники форуму все ж дійшли згоди: для забезпечення дієвості нового механізму потрібна жвава дискусія в громаді про етичні стандарти. Саме тиск громадської думки, експертів, наукової спільноти, чіткі та зрозумілі правила, а також самообмеження депутатського корпусу на засадах етичного кодексу можуть дати поштовх громаді міста до консолідованого руху вперед.

uzhgorod2

Нагадаємо, що на розгляд сесії Закарпатської обласної ради внесено проекти рішень щодо затвердження Етичного кодексу для голови та депутатів обласної ради, а також Положення про етичну комісію .

Примітка. Кампанія з імплементації етичних кодексів та створення етичних комісій органами місцевого самоврядування втілюється Інститутом «Республіка» та Центром «Ейдос» у співпраці з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин за фінансової підтримки Уряду Канади, а також при підтримці Ужгородської міської ради.