Молодь Богуслава демонструвала ораторські здібності, вміння шукати аргументи та переконувати опонента під час дебатів.

17 квітня відбувся довгоочікуваний «Дебатний турнір з політичних реформ» за британським форматом. У заході брала участь активна молодь Богуслава, зокрема – учні Богуславської спеціалізованої школи №1 та студенти Богуславського Гуманітарного коледжу ім. І. С. Нечуя-Левицького.

дебати Богуслав АГ

За словами координатора ВІ «Активна Громада» Анастасії Ращенко, у цьогорічному турнірі взяли участь 16 учасників – 8 команд. Дебатна гра відбувалась у два тури – дві паралельні відбіркові ігри, де учасники дебатували на теми, обрані жеребкуванням:

  • Ця палата має впровадити електронне голосування на виборах
  • Ця палата має встановити кваліфікаційні вимоги до кандидата в президенти.

Далі був фінал гри, де фіналісти дискутували на тему «Ця палата має запровадити відкриті списки на виборах».

дебати Богуслава

«Ми вдруге вже організовуємо дебати для підвищення громадської свідомості та політичної просвіти молоді, щоб сприяти розвитку потенціалу та творчих здібностей молоді», – зазначила Анастасія Ращенко.

Задоволеними грою лишились і судді: Ольга Чорнопольська – депутат Богуславської міської ради, Олеся Гав’яда – юрист Богуславської міськради, Галина Мусієнко – громадська активістка, педагог-організатор ЦПТО №1,  Олексій Рєпік – представник Коаліції Реформ Богуславщини, Юлія Петрученко – фіналістка Національного дебатного турніру 2017 року та Тетяна Кузьменко – заступник директора з виховної роботи. Організатори висловлюють їм свою вдячність і повагу.

дебати в Богуславі

Усі дебатери показали високі результати: знання тем, хорошу командну роботу, вміння аргументувати та ораторські здібності. Кубок переможців цього року отримали учениці 11 класу Богуславської спеціалізованої школи № 1 Дар’я Грузінова  та Анастасія Залуцька – команда «Слово молоді». Саме вони, як переможці, поїдуть змагатися на Національний дебатний турнір.

Учасники висловили сподівання, що дебатний турнір стане хорошою щорічною традицією, і все більше молоді залучатиметься до цього заходу. Початок для цього вже покладений.

дебати Богуслав

Дебатні турніри проходять у межах проекту «Активна Громада: право вибору»

Про деталі дебатного турніру в Богуславі також можна послухати на Богуслав FM.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».