На Зіньківщині стартує публічна консультація, мета якої – дізнатися, що на думку зіньківчан, потрібно розмістити на місці демонтованого пам’ятника Леніну в центрі міста.

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

 У Зінькові на обговорення ставиться питання щодо того, як облаштувати місце, де раніше знаходився пам’ятник Леніну.

Zinkiv

«Думка зіньківчан стосовно данного питання якраз буде вчасною, – зауважив Сергій Максименко, міський голова. – Сьогодні постамент є тимчасовим обеліском пам’яті загиблим воїнам АТО. Але нещодавно Зіньківська районна рада  прийняла рішення спорудити на Меморіалі Вічної Слави достойний пам’ятник нашим героям АТО, тому питання облаштування данного місця є актуальним. Потрібно добре подумати, адже це центр міста, поруч головна адміністративна споруда району. Також тут відбувається щорічне вручення атестатів зрілості нашим випускникам. Це місце  є центром багатьох подій, які відбуваються в місті».

Про початок публічних консультацій розповіла Лариса Мельник, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в Зіньківському районі.

 «У цьому році ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка» розпочинає процес публічних консультацій по всіх регіонах України, у 30 містах. Цей інструмент відносно новий для українців. Уперше публічні консультації успішно відбулися в Хмельницькому та Первомайську Луганської області у 2017-му. Проте цей інструмент широко застосовується в країнах ЄС та США і показав свою ефективність. Він достатньо простий і дає можливість проголосувати широкому колу громадян за те рішення, якому вони надають пріоритет.

Зіньків ПК

Зазначимо, що першу консультацію у 2018 році було проведено саме в Полтавській області. Вона стосувалася визначення, на честь кого буде називатися Міжнародний аеропорт «Полтава».

«Зіньківчани активно долучилися до обговорення. Сьогодні ми сподіваємося, що мешканці Зіньківщини і надалі будуть активними – візьмуть участь у консультації стосовно облаштування одного з об’єктів у центральній частині рідного міста», – додаала Лариса Мельник.

Висловити думку можна за посиланням https://vdmk.org/6923  або текст «6923 номер відповіді» на номер телефону 093-177-00-35 (вартість згідно з тарифом оператора).

Примітка. Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).