Другий рік поспіль у Скадовську  обирали найкращу команду, яка гідно представить місто на Всеукраїнському дебатному турнірі!

18 квітня координатори  ВІ «Активна Громада» в місті Скадовську Валентина Пономаренко та Андрій  Павлюк провели регіональний дебатний турнір із політичних реформ. Подібні ігри відбуваються в 30-ти містах по Україні в межах кампанії «Активна Громада: право вибору».

Скадовськ дебати АГ

Гостей та учасників приймали представники «Дебатного  клубу» загальноосвітньої спеціалізованої школи «Акедемія творчості» міста Скадовська. Кожна команда придумала собі оригінальну назву: «Патріоти», «Молоді презеденти», «Лідери», «Феміда»

Інтелектуальна  гра  відбувалася за британським форматом на теми:

– Виборчої реформи;

– Державного фінансування політичних партій;

– Реформа місцевого самоврядування;

– Антикорупційної реформи та суміжних тем, що стосуються сучасних політичних реформ в Україні.

Дебатна гра відбувалась в два тури – дві паралельні відбіркові гри, де учасники дебатували на теми, обрані жеребкуванням. Далі був фінал, під час якого учні дискутували на тему «Ця палата повинна  винести відповідальність депутатів всіх рівнів за відсутність звітності перед виборцям».

у Скадовську дебати

Усі учасники отримали відзнаку за участь, а команда переможець  –  кубок та можливість поїхати на Національний дебатний турнір. Він відбудеться у Києві в травні цього року. Вдруге Скадовськ буде представляти, тепер уже учениця 11 класу Алейник Карина, та її однолітка  Стоянова Олександра, учениці загальноосвітньої  спеціалізованої школи «Академія творчості».

Учасники заходу продемонстрували знання теми та формату проведення дебатів, ораторські здібності та командну гру. Саме за цими критеріями компетентне журі проводило оцінювання здібностей дебатерів. Експертами були громадські діячі та активісти, психолог та викладачі права й історії.

Юрист КУ Центру з надання безоплатної правової допомоги Скадовської міськради Сергій Кеба наостанок сказав: «Приємно відзначити, що учні успішно провели дебати. Це була демократична гра, яка повністю відповідала таким європейським принципам ведення публічної дискусії, як чесність, повага до опонентів, толерантність, рівність можливостей учасників і, одночасно, сучасне критичне мислення. Дебатери під час виступів продемонстрували високий творчий рівень інтелектуальної діяльності. Участь у дебатах дала змогу всім присутнім відчути перевагу такого демократичного обговорення дискусійних питань».

Скадовськ дебати

Наостанок організатори подякували Галині Смірновій за успішну підготовку учасників Дебатів, професіоналізм та чудову організацію заходу. 

Нагадаємо, минулого року учасники Скадовщини увійшли в 10 кращих за оцінкою журі на Всеукраїнських змаганнях.

Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».