Ще одне місто – Ужгород – визначилося з командою студентів, яка поїде на Національний дебатний турнір та побореться з 30-ма командами з усієї України.

IMG_6839

17 квітня в Ужгороді на базі Центру інформаційних технологій УжНУ відбувся дебатний турнір з політичних реформ. Студенти дебатували на теми, які обрали жеребкуванням:

  • Уряд має встановити квоту молоді у виборчих списках;
  • Уряд має створити умови для кращої участі молоді у прийнятті рішень
  • Уряд має створити умови для реалізації цілей сталого розвитку ООН до 2030 року в Україні.

IMG_6850

Турнір відкрив координатор Інституту “Республіка” в Ужгороді Микола Яцков. Він розказав присутнім про кампанію “Активна громада: право вибору” та можливості для участі в прийнятті рішень органами влади різних рівнів. Також наголосив на ролі дебатів у підготовці активних громадян.

IMG_6911

Дебати проходили за британською системою. Усі команди ділилися за жеребом на “Уряд”, який відстоює обрану тему, та “Опозицію”, яка заперечує або спростовує її. Команди “Вотум” з Природничо-гуманітарного коледжу (Марчук Вікторія та Росул Олег), “Біологи” біологічного факультету (Андрейко Евеліна та Іванов Олександр) та “Лемон” факультету міжнародних економічних відносин УжНУ (Цап Денис та Бєзган Ілля) не поступались один одному в силі аргументів та риториці. Щоправда, від журі лунали зауваження щодо кращої злагодженості членів команд між собою та дотримання формату дебатів.

Долю турніру вирішили всього кілька балів, що свідчить про запеклість боротьби за оцінки членів журі. Переможцем турніру визначили команду “Мажоритарники” з юридичного факультету УжНУ. Наразі Василь Дьордь та Павло Величко мають представити Закарпаття на національному турнірі у травні 2018 року у місті Києві.

IMG_6960

Члени журі також поділилися з учасниками своїм досвідом дебатів. Зокрема, Віктор Щадей, депутат міськради та в.о. мера у 2014 рю, Аня Мелеганич, керівник Центру сталого розвитку УжНУ, Ігор Тодоров, керівник Центру євроатлантичної інтеграції УжНУ, Маріанна Собран, радниця міського голови та директорка Агенції розвитку Ужгорода, Олена Біланіна, координаторка Закарпатської молодіжної ради, Владислав Товтин, експерт Координаційної ради молодих юристів Головного територіального управління юстиції в Закарпатській обл., Тетяна Герзанич, експертка Закарпатського ресурсного центру підтримки ОСББ та півфіналістка дебатного турніру 2017 року, Євген Ященко, директор ТОВ “РІК-У”.

IMG_6870

Вміння логічно наводити аргументи в умовах дефіциту часу має наразі вагому роль, і його необхідно відпрацьовувати в повсякденні. Члени журі звернули увагу учасників на те, що також потрібно чути аргументи в дебатах й опонуючої сторони.

Заступник міського голови Олександр Білак наприкінці турніру відзначив, що вчергове дебатний турнір показав – молодь небайдужа, і має бажання приймати участь в житті міста: “Однак, вона не завжди вміє правильно реалізувати свій потенціал. Спробуємо за підтримки активних громадян навчити та залучити до громадської діяльності молодих лідерів”.

IMG_6959

Захід проводився Інститутом “Республіка” у партнерстві із Ужгородським національним університетом, Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області, Ужгородською міськрадою, Агенцією розвитку Ужгорода, ТОВ “РІК-У”, Закарпатською молодіжною радою ВП НМРУ та Рeсурсним цeнтром зі сталого розвитку УжНУ.

Дебатні турніри проходять у 30-ти населених пунктах у межах проекту «Активна Громада: право вибору».

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».